MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hry » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen John Irving: Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda

Próza - beletrie

John Irving: Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda cena od 0 Kč

John Irving: Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda

Hodnocení: 1x
  • 4

Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda - John Irving. Překlad H. Mayerová, V. Janiš, R. Podaný, M. Nováková, I. Ryčovský, L. Bartošková, R. Nenadál, M. Jindra V tomto překladu 1. vydání, Váz. * Povídkový soubor představuje průřez dvacetiletou tvorbou tohoto uznávaného autora. Nezapře typické rysy Irvingova psaní jak z ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

John Irving: Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda - parametry

Název produktu: John Irving: Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:
  • Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda - John Irving. Překlad H. Mayerová, V. Janiš, R. Podaný, M. Nováková, I. Ryčovský, L. Bartošková, R. Nenadál, M. Jindra V tomto překladu 1. vydání, Váz.
  • Povídkový soubor představuje průřez dvacetiletou tvorbou tohoto uznávaného autora. Nezapře typické rysy Irvingova psaní jak z hlediska formálního, tak i pokud jde o tematickou šíři. Úvodní povídka, jež zároveň dala název celé knize, osvětluje stigma necitlivého dětského postoje k bláznivému a špinavému "odpadkáři" Sneedovi, jehož jedinými přáteli, s nimiž je s to vyjít, jsou jeho prasata. Právě kvůli zápachu a špíně, která jej nepřetržitě obklopuje, mu děti z vesnice přezdívají Čuňák. V dalších povídkách nalezneme v různých dávkách a příchutích únavu z všednodenní rutiny, osobitý soucit a empatii, zkratkovitou, nečekanou pointu, nenaplněné sny, magické vize - a to vše spojeno autorovým laskavým, někdy lehce ironizujícím humorem. Kruh uzavírá esej věnovaný jeho velkému vzoru, "králi románu" Charlesi Dickensovi.
  • John Irving (1942) se proslavil románem Svět podle Garpa (č. 1987); i jeho další díla, např. Pravidla moštárny či Pitná kúra, patří k bestsellerům. Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda - John Irving od nakladatelství EUROMEDIA GROUP, k.s. v kategorii Beletrie | | John Irving za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Anotace: Pevná s přebalem matná , 132 x 206 mm, 160 stran Komentář: Eh, tuto knihu jsem četl nadvakrát a přesto si již mnoho nevybavuju. Jen to, že jde o sbírku Irvingových povídek a že se mi líbily. A jak došlo k tomu dvojímu začítání se do knihy? Coby kavárenský povaleč si knihu často přinesu do oblíbeného podniku a do vůně turka si nechám mísit vůni čerstvě otevřených stránek nové knihy. A tak jsem se v oblíbené kavárně takhle mezi večerem a nocí začítal, až mi na rameno zaklepal jakýsi muž kolem třiceti a že jestli prý je ta kniha dobrá. "Zdá se, povídám." "Tak mi ji prodejte." "No, počkejte, zítra si pro ni můžete zajít do knihkupectví." "Prosím, táta má dneska narozeniny a já mu zapomněl koupit dárek a teď už nikde nic nepořídím." A tak jsem knihu musel rozečítat nazítří znovu a paradoxní je, že tuto historku s jejím prodejem v kavárně si vybavuji lépe, než knihy obsah. A jestli jsem někomu udělal radost? Tomu kupujícímu určitě, nechal dyško a zaplatil mi pivo. Ale jestli měl ten jeho

tatínek (tipuji na 60 let) radost z toho, že dostal zrovna Pokus o záchranu ČUňÁKA Sneeda, tak to netuším. Váš knihkupec Dan Kruml


Recenze John Irving: Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda

Dáda74, 27. listopadu 2015Povídky Irvinga jsou jako celá jeho tvorba. Někdy geniální, někdy poněkud slabší. I tak ale stojí za přečtení vše, protože Irvingovo "slabší" stále ještě znamená "dobré".
Hodnocení:
  • 4
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro John Irving: Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.