Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen John David Barrow: Nové teorie všeho

Knihy naučná literatura

John David Barrow: Nové teorie všeho

Hodnocení: 1x
  • 4

Nové teorie všeho - Barrow John D.. Po 17 letech od vydání Teorií všeho se autor vrátil ke své knize, která po českém vydání v roce 1996 vzbudila hodně pozornosti i u nás, aby ji doplnil o nové objevy a perspektivy. Nově zařadil kapitolu o vývoji strunových teorií směřujících k "M" teorii, jež má naději ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78199
skladem

Jaké má kniha
Nové teorie všeho
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? John David Barrow: Nové teorie všeho koupíte i tady

Specifikace John David Barrow: Nové teorie všeho

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 278 Kč

Po 17 letech od vydání Teorií všeho se autor John D. Barrow vrátil ke své knize, která po českém vydání v roce 1996 vzbudila hodně pozornosti i u nás, aby ji doplnil o nové objevy a perspektivy. Pr ... a dál?

Produkt John David Barrow: Nové teorie všeho

John David Barrow: Nové teorie všeho - parametry

Název produktu: John David Barrow: Nové teorie všeho
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 278 Kč
Maximální cena: 399 Kč
Ušetríte až: 121 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nové teorie všeho - Barrow John D.. Po 17 letech od vydání Teorií všeho se autor vrátil ke své knize, která po českém vydání v roce 1996 vzbudila hodně pozornosti i u nás, aby ji doplnil o nové objevy a perspektivy. Nově zařadil kapitolu o vývoji strunových teorií směřujících k "M" teorii, jež má naději stát se "matkou" celé fyziky, a několik kapitol o matematickém podkladu hledání univerzální teorie. Diskutuje se v nich význam myšlenek brněnského rodáka Kurta Gödela o principiální neúplnosti matematiky pro ideu teorie všeho a otázka, zda klíčem k pochopení vesmíru je rozšířené poznání nekonečna, anebo jeho popření a vyloučení z rovnic. Další z nových kapitol ukazuje, že k pochopení vývoje vesmíru může přispět i tak prostý jev, jako je tvorba pyramidy pod proudem padajícího písku. I původní kapitoly jsou obohaceny o poznatky a myšlenky z posledních desetiletí. Dovídáme se například, že stavba prostoru a času by mohla dovolit uskutečnění nekonečného výpočtu, což by odpovědělo na zdánlivě neřešitelné otázky matematiky. Čteme o tom, že přesné změření gravitačního působení na malých vzdálenostech by mohlo prokázat existenci dalších rozměrů prostoru. Barrow rozebírá náznaky domněnky, že fyzikální konstanty nejsou konstantní a že se jejich pozorované hodnoty týkají jen našeho místa a času ve vesmíru, což znamená, že je lze podle antropického principu odvodit z naší existence. Prohlubuje také obecný podklad hledání teorií všeho, které není jen záležitostí fyziků, ale i matematiků, informatiků, biologů a filozofů. Autor se nevyhýbá ani problémům teologického rázu. Nové teorie všeho - Barrow John D. od nakladatelství v kategorii | Matematika za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Nové teorie všeho - Hledání nejhlubšího vysvětlení - John D. Barrow. Teorie všeho, tedy jakýsi základní princip, který vysvětlí opravdu

"všechno", je odvěkým snem filozofů i vědců z nejrůznějších oborů.

V roce 1991 vydal profesor matematiky a astronomie D. Barrow

úspěšnou knihu Teorie všeho, která líčila snahy vědců o nalezení

jednoduchého modelu, který by vysvětlil mechanismus fungování

celého vesmíru. Ačkoli věda od té doby nedosáhla úplného poznání,

přeci jen se za uplynulých šestnáct let zkoumání posunulo dále a

Barrow se proto rozhodl udělat důkladnou revizi knihy. Podává nám

tak nejnovější koncepty teoretické fyziky, jako je například

M-teorie superstrun, či spekulace o světě jako počítačovém

programu... Publikace: Nové teorie všeho - Hledání nejhlubšího vysvětlení - John D. Barrow.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.