Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen John David Barrow: Nové teorie všeho

Knihy naučná literatura

John David Barrow: Nové teorie všeho

Hodnocení: 1x
  • 4

Nové teorie všeho - Barrow John D.. Po 17 letech od vydání Teorií všeho se autor vrátil ke své knize, která po českém vydání v roce 1996 vzbudila hodně pozornosti i u nás, aby ji doplnil o nové objevy a perspektivy. Nově zařadil kapitolu o vývoji strunových teorií směřujících k "M" teorii, jež má naději ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? John David Barrow: Nové teorie všeho koupíte i tady

Specifikace John David Barrow: Nové teorie všeho

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 322 Kč

Teorie všeho, tedy jakýsi základní princip, který vysvětlí opravdu ""všechno"", je odvěkým snem filozofů i vědců z nejrůznějších oborů. V roce 1991 vydal profesor matematiky a astronomie D. Barrow úspěšnou knihu Teorie všeho, která líčila snahy vědců o nalezení jednoduchého modelu, který by vysvětlil mechanismus fungování celého vesmíru. Ačkoli věda od té doby nedosáhla úplného poznání, přeci jen se za uplynulých šestnáct let zkoumání posunulo dále a Barrow se proto rozhodl udělat důkladnou » ... a dál?

Produkt John David Barrow: Nové teorie všeho

John David Barrow: Nové teorie všeho - parametry

Název produktu: John David Barrow: Nové teorie všeho
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 322 Kč
Maximální cena: 379 Kč
Ušetríte až: 57 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nové teorie všeho - Barrow John D.. Po 17 letech od vydání Teorií všeho se autor vrátil ke své knize, která po českém vydání v roce 1996 vzbudila hodně pozornosti i u nás, aby ji doplnil o nové objevy a perspektivy. Nově zařadil kapitolu o vývoji strunových teorií směřujících k "M" teorii, jež má naději stát se "matkou" celé fyziky, a několik kapitol o matematickém podkladu hledání univerzální teorie. Diskutuje se v nich význam myšlenek brněnského rodáka Kurta Gödela o principiální neúplnosti matematiky pro ideu teorie všeho a otázka, zda klíčem k pochopení vesmíru je rozšířené poznání nekonečna, anebo jeho popření a vyloučení z rovnic. Další z nových kapitol ukazuje, že k pochopení vývoje vesmíru může přispět i tak prostý jev, jako je tvorba pyramidy pod proudem padajícího písku. I původní kapitoly jsou obohaceny o poznatky a myšlenky z posledních desetiletí. Dovídáme se například, že stavba prostoru a času by mohla dovolit uskutečnění nekonečného výpočtu, což by odpovědělo na zdánlivě neřešitelné otázky matematiky. Čteme o tom, že přesné změření gravitačního působení na malých vzdálenostech by mohlo prokázat existenci dalších rozměrů prostoru. Barrow rozebírá náznaky domněnky, že fyzikální konstanty nejsou konstantní a že se jejich pozorované hodnoty týkají jen našeho místa a času ve vesmíru, což znamená, že je lze podle antropického principu odvodit z naší existence. Prohlubuje také obecný podklad hledání teorií všeho, které není jen záležitostí fyziků, ale i matematiků, informatiků, biologů a filozofů. Autor se nevyhýbá ani problémům teologického rázu. Nové teorie všeho - Barrow John D. od nakladatelství v kategorii | Matematika za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Nové teorie všeho - Hledání nejhlubšího vysvětlení - John D. Barrow. Teorie všeho, tedy jakýsi základní princip, který vysvětlí opravdu

"všechno", je odvěkým snem filozofů i vědců z nejrůznějších oborů.

V roce 1991 vydal profesor matematiky a astronomie D. Barrow

úspěšnou knihu Teorie všeho, která líčila snahy vědců o nalezení

jednoduchého modelu, který by vysvětlil mechanismus fungování

celého vesmíru. Ačkoli věda od té doby nedosáhla úplného poznání,

přeci jen se za uplynulých šestnáct let zkoumání posunulo dále a

Barrow se proto rozhodl udělat důkladnou revizi knihy. Podává nám

tak nejnovější koncepty teoretické fyziky, jako je například

M-teorie superstrun, či spekulace o světě jako počítačovém

programu... Publikace: Nové teorie všeho - Hledání nejhlubšího vysvětlení - John D. Barrow.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.