Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen John Crowley: Malý, velký

Próza - beletrie

John Crowley: Malý, velký

Hodnocení: 1x
  • 4

KNIHA MÁ LEHCE NATRŽENÝ OBAL     Představte si náš svět jako kruh, na jehož obvodu se vyskytuje mnoho cest - říkejme jim dveře -, jimiž můžeme vstoupit do dalšího menšího, uvnitř však většího kruhu jiného světa. Jeho obyvatelé jsou velcí asi jako malý pták nebo plamen svíčky. Tak je nejčastěji spatřujeme, protože ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Malý, velký
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? John Crowley: Malý, velký koupíte i tady

Specifikace John Crowley: Malý, velký

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 274 Kč

Představte si náš svět jako kruh, na jehož obvodu se vyskytuje mnoho cest - říkejme jim dveře -, jimiž můžeme vstoupit do dalšího menšího, uvnitř však většího kruhu jiného světa. Jeho obyvatelé jsou v ... a dál?

Produkt John Crowley: Malý, velký

John Crowley: Malý, velký - parametry

Název produktu: John Crowley: Malý, velký
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 274 Kč
Maximální cena: 399 Kč
Ušetríte až: 125 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

KNIHA MÁ LEHCE NATRŽENÝ OBAL     Představte si náš svět jako kruh, na jehož obvodu se vyskytuje mnoho cest - říkejme jim dveře -, jimiž můžeme vstoupit do dalšího menšího, uvnitř však většího kruhu jiného světa. Jeho obyvatelé jsou velcí asi jako malý pták nebo plamen svíčky. Tak je nejčastěji spatřujeme, protože většina lidí překročí pouze první obvod, pokud vůbec. Další hranice je menší a je v ní proto méně dveří; je také méně pravděpodobné, že jimi někdo náhodně projde. Obyvatelé dalšího kruhu by vypadali jako vílí děti nebo skřítci, které spatřujeme méně často. A tak to jde dál, velké vnitřní kruhy, v nichž obyvatelé dorůstají plné velikosti, jsou tak malé, že je dennodenně překračujeme, aniž bychom o tom věděli, proto máme tolik pověstí o skutcích tam učiněných. A konečně největší kruh, nekonečno, střed - Férie, dámy a pánové, kde hrdinové jezdí přes nekonečné pláně, plaví se po oceánech a nic tam není nemožné - ten je tak malý, že ani žádné dveře nemá. Pokusme se Férii navštívit alespoň na stránkách literárně mimořádného románu, jenž posouvá žánr fantasy do netušených výšin. Vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Argo. Román Malý, velký není příběhem jednoho hrdiny, ale rodinnou ságou obyvatel venkovského sídla stojícího zdánlivě mimo čas, z nichž někteří se po celá desetiletí oddávají styku s Férií, říší kouzel, která pomalu ale jistě mizí z lidských životů pod tlakem šedivé reality. Pokud ve vás však předchozí věta vyvolává jakákoli očekávání, vězte, že John Crowley je má ve zvyku zcela opomíjet a kráčet vlastní, zvláštní a neopakovatelnou cestou. Polský spisovatel Andrzej Sapkowski označil román za „nepřehlédnutelný mílový kámen na cestě ve vývoji současné fantastiky“ a v popisu pokračoval slovy „termín ‚magický realismus‘ občas působí jako přímo stvořený jen pro Johna Crowleyho“. Na druhou stranu knihu zařadil i mezi neopomenutelná díla žánru fantasy, což dokládá i cena World Fantasy Award, jež patří v rámci fantastiky k nejprestižnějším oceněním. Je těžké román nějak spoutat slovy do krátké anotace. Dle slov americké spisovatelky Ursuly K. Le Guinové se „kniha vzpírá popisu, najdete v ní nádherné šílenství či rozkošnou příčetnost a nejspíš obojí. Každý, kdo vstoupí do tohoto příběhu, si může být jistý, že ho opustí o něco menší či větší, než když do něj vstupoval“. Vstupte i vy a uvidíte, že tato kniha má skutečně moc změnit každého vnímavého čtenáře a celý svět kolem něj. Autor : John Crowley, Spisovatel píšící mystické fantasy s prvky sci-fi John Crowley zavede čtenáře v románu Malý, velký do světa nadpřirozených bytostí, který se může zdát malý, přehlédnutelný, avšak když do něj vstoupíte, učaruje vám, ohromí vás a navždy změní. Příběh vypráví osudy excentrické mnohogenerační rodiny žijící v mírně ireálném současném světě, která se oddává kontaktům se světem pohádkových tvorů, který je nakonec ohrožen příchodem prezidenta, jenž k říši nadpřirozených bytostí cítí silné antipatie. Férie, říše kouzel, pomalu ale jistě mizí z lidských


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.