Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen John Bowlby: Odloučení

Knihy naučná literatura

John Bowlby: Odloučení

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: Kniha Odloučení je druhým svazkem klasického díla Johna Bowlbyho, které vyšlo jako trilogie pod názvem Attachment and Loss (Vazba a ztráta). Tento druhý svazek uvedené trilogie se zabývá především problémem separační úzkosti – obavami z bezprostředního či anticipovaného odloučení, z obav vycházejících z ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89126
skladem

Jaké má kniha
Odloučení
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? John Bowlby: Odloučení koupíte i tady

Specifikace John Bowlby: Odloučení

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 509 Kč

Kniha je druhým svazkem klasického díla Johna Bowlbyho, které vyšlo jako trilogie pod názvem Attachment and Loss (Vazba a ztráta). Tento druhý svazek uvedené trilogie se zabývá především problémem separační úzkosti. ... a dál?

Produkt John Bowlby: Odloučení

John Bowlby: Odloučení - parametry

Název produktu: John Bowlby: Odloučení
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 509 Kč
Maximální cena: 821 Kč
Ušetríte až: 312 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: Kniha Odloučení je druhým svazkem klasického díla Johna Bowlbyho, které vyšlo jako trilogie pod názvem Attachment and Loss (Vazba a ztráta). Tento druhý svazek uvedené trilogie se zabývá především problémem separační úzkosti – obavami z bezprostředního či anticipovaného odloučení, z obav vycházejících z hrozeb rodičů odloučením, či ohrožením vazby s rodiči. Bowlby zkoumá situace, ve kterých pociťujeme úzkost, a porovnává ji s výsledky podobných výzkumů u zvířat. Vyvozuje, že úzkost se pojí se zcela konkrétními elementárními situacemi – náhlým pohybem, temnotou, odloučením – které, přestože mohou být neškodné, zvyšují riziko nebezpečí. Kniha je psána pro psychology, psychiatry, pracovníky pomáhajících profesí, čtenáře se zájmem o psychologii, psychoanalýzu, zejména o teorii vazby. O autorovi: John Bowlby (1907–1990) získal vzdělání na University of Cambridge a University College Hospital v Londýně. Po ukončení studia lékařství se specializoval na dětskou psychiatrii a psychoanalýzu. V roce 1946 nastoupil na Tavistock Clinic, kde jeho výzkum a vlivné publikace podnítily dalekosáhlé změny v přístupu k dětem a přispěly k radikálnímu novému pohledu na sociální a emoční vývoj člověka. První díl zmíněné trilogie vyšel pod názvem Vazba (Portál, 2010). Obsah: Předmluva Předmluva k vydání v nakladatelství Pelican z roku 1975 Poděkovaní ČAST I Jistota, úzkost a duševní tíseň 1. Prototypy lidského zármutku Reakce malých dětí na odloučení od matky Podmínky vedoucí k silným reakcím Podmínky zmírňující intenzitu reakcí Přítomnost či nepřítomnost mateřské postavy: klíčová proměnná 2. Místo odloučeni a ztráty v psychopatologii Problém a úhel pohledu Separační úzkost a další formy úzkosti Výzva pro teorii 3. Chováni s matkou a bez matky: lide Naturalistická pozorování Výzkumné studie Ontogeneze reakcí na odloučení 4. Chováni s matkou a bez matky: subhumanni primati Naturalistická pozorování Rané experimentální výzkumy Další výzkumy Hindeho a Spencerové-Boothové ČAST II Etologický přístup k lidskému strachu 5. Základní postuláty v teoriích úzkosti a strachu Úzkost spojená se strachem Modely motivace a jejich dopad na teorii Záhadná fobie nebo přirozený strach 6. Formy Chováni prozrazujícího strach Empirický přístup Ústupové chování a vazebné chování Pocit strachu a jeho varianty: pocit znepokojení a pocit úzkosti 7. Situace, které vyvolávají strach u lidí Obtížná oblast výzkumu Situace vyvolávající strach: první rok Situace vyvolávající strach: druhý rok a dále Komplexní situace Chování spojené se strachem a vznik citové vazby 8. Situace, které vyvolávají strach u zvířat Přirozené signály potenciálního nebezpečí Chování spojené se strachem u subhumánních primátů Komplexní situace Strach, útok a zkoumání okolí 9. Přirozené signály pro nebezpečí a bezpečí Raději si dát pozor, než později litovat Potenciální nebezpečí osamocenosti Potenciální bezpečí u známých společníků a ve známém prostředí Udržování stabilního vztahu se známým prostředím: forma homeostázy


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.