Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Johann Gottlieb Fichte: Základ všeho vědosloví

Knihy

Johann Gottlieb Fichte: Základ všeho vědosloví

Hodnocení: 1x
  • 4

Základ všeho vědosloví - Johann Gottlieb Fichte. Autor ve svých raných spisech Základ všeho vědosloví (1794) a Nárys vědosloví zvláštního (1795) pojednává o obrazotvornosti jako základu lidského myšlení a myslitelnosti věcí. Vědosloví představuje vědu o vědění vůbec a má zdůvodnit principy všech věd. V těchto spisech ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89159
skladem

Jaké má kniha
Základ všeho vědosloví
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Johann Gottlieb Fichte: Základ všeho vědosloví

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 238 Kč

V této knize se Fichte pokouší o hlubší založení Kantovy kritické filosofie. ... a dál?

Produkt Johann Gottlieb Fichte: Základ všeho vědosloví

Johann Gottlieb Fichte: Základ všeho vědosloví - parametry

Název produktu: Johann Gottlieb Fichte: Základ všeho vědosloví
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 238 Kč
Maximální cena: 259 Kč
Ušetríte až: 21 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Základ všeho vědosloví - Johann Gottlieb Fichte. Autor ve svých raných spisech Základ všeho vědosloví (1794) a Nárys vědosloví zvláštního (1795) pojednává o obrazotvornosti jako základu lidského myšlení a myslitelnosti věcí. Vědosloví představuje vědu o vědění vůbec a má zdůvodnit principy všech věd. V těchto spisech se Fichte pokouší o hlubší založení Kantovy kritické filosofie. Fundament pro jednotné vyložení zkušenostní čili jevové skutečnosti jako podléhající zákonům přírody, již Kant tematizuje ve své teoretické filosofii, i lidské svobody, již tematizuje ve své praktické filosofii, nachází Fichte v původní činnosti subjektu čili Já – v sebekladení. V jeho výkladu jednoty ustavování jevového světa i seberozvíjení lidské svobody získává přitom centrální úlohu tzv. transcendentální obrazotvornost, schopnost, jejíž funkci Kant pouze opatrně naznačuje v prvním vydání Kritiky čistého rozumu (1781). Díky aktivitě této obrazotvornosti je podle Fichta konstituována jevová skutečnost ve své časové, prostorové a kategoriální povaze a právě skrze tuto konstituci předmětnosti dospívá lidský subjekt k rozvinutí sebe sama ve své rozumové svobodě a odpovědnosti. Základ všeho vědosloví - Johann Gottlieb Fichte od nakladatelství Oikoymenh v kategorii | Filozofie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.