Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Joanie Holzer Schirm: Dobrodruhy proti své vůli

Knihy osobnosti a fakta

Joanie Holzer Schirm: Dobrodruhy proti své vůli

Hodnocení: 1x
  • 4

Dobrodruhy proti své vůli - Joanie Holzer Schirm. Kniha vypráví napínavé životní příběhy autorčina otce, rodinných příslušníků a jejich přátel během druhé světové války. Otec autorky Oswald Holzer se narodil roku 1911 v Čechách v židovské rodině. Příchod nacistické okupace představoval radikální zlom v životě ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Dobrodruhy proti své vůli
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Joanie Holzer Schirm: Dobrodruhy proti své vůli koupíte i tady

Specifikace Joanie Holzer Schirm: Dobrodruhy proti své vůli

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 213 Kč

Kniha vypráví napínavé životní příběhy autorčina otce, rodinných příslušníků a jejich přátel během druhé světové války. Otec autorky Oswald Holzer se narodil roku 1911 v Čechách v židovské rodině. Pří ... a dál?

Produkt Joanie Holzer Schirm: Dobrodruhy proti své vůli

Joanie Holzer Schirm: Dobrodruhy proti své vůli - parametry

Název produktu: Joanie Holzer Schirm: Dobrodruhy proti své vůli
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 213 Kč
Maximální cena: 425 Kč
Ušetríte až: 212 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dobrodruhy proti své vůli - Joanie Holzer Schirm. Kniha vypráví napínavé životní příběhy autorčina otce, rodinných příslušníků a jejich přátel během druhé světové války. Otec autorky Oswald Holzer se narodil roku 1911 v Čechách v židovské rodině. Příchod nacistické okupace představoval radikální zlom v životě židovské komunity a Oswald, jeho příbuzní a přátelé se museli rozhodnout, zda setrvají na okupovaném území a budou doufat, že přežijí, či zda se před nacistickým šílenstvím zachrání útěkem a budou hledat štěstí v jiné zemi. Někteří, mezi nimi i Oswald, emigrovali. Drtivá většina těch, kteří zůstali, našla smrt ve vyhlazovacích táborech. Tam zahynuli i Oswaldovi rodiče. Po smrti svých rodičů autorka objevila více než čtyři sta dopisů z Velké Británie, Francie, Palestiny, Švédska, Argentiny, Ekvádoru, Číny a Spojených států amerických, v nichž rodiče, příbuzní a přátelé popisovali své osudy v průběhu válečné doby. Začala rozkrývat minulost své rodiny a pečlivě shromažďovala informace o ztraceném světě židovské kultury v meziválečném Československu, aby jej mohla ve svém díle věrohodně zobrazit. Výsledkem jejího úsilí je jedinečný, pravdivý příběh o vůli přežít, útěku před jistou smrtí a hrůzách nacistické okupace Čech a Moravy, který v roce 2013 získal ocenění Global Ebook Award v kategorii Životopis. Kniha přináší cenné svědectví o obzvláště tíživém období lidských dějin, na něž by budoucí generace neměly zapomenout. Nadto také poskytuje významné informace ohledně smrti Reinharda Heydricha, architekta konečného řešení židovské otázky, jejíž okolnosti nebyly až dosud zcela objasněny. Dobrodruhy proti své vůli - Joanie Holzer Schirm od nakladatelství Triton v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.