Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jo Beverley: Milenci a dámy

Próza - beletrie

Jo Beverley: Milenci a dámy

Hodnocení: 1x
  • 4

Milenci a dámy - Jo Beverley. Tato kniha obsahuje dvě novely, kterými Jo Beverley vzdává hold své milované autorce Jane Austenové. V první části nazvané Hon za bohatstvím se setkáváme s Amy de Lacy a jejím bratrem, kteří čelí chudobě. Z neutěšené situace vidí jediné východisko: výhodný sňatek. Nikdo není na ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.95455
skladem

Jaké má kniha
Milenci a dámy
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jo Beverley: Milenci a dámy

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 98 Kč

Poškozená kniha - v přední části nahoře natržený přebal. Tato kniha obsahuje dvě novely, kterými Jo Beverley vzdává hold své milované autorce Jane Austenové. V první části nazvané Hon za bohatstvím se setkáváme s Amy de Lacy a jejím bratrem, kteří čelí chudobě. Z neutěšené situace vidí jediné východisko: výhodný sňatek. Nikdo není na pochybách, kdo se tohoto úkolu ujme: Amy je vyhlášená rodinná kráska, a na svém odhodlání nic nezmění ani ve chvíli, kdy se setká s neznámým šarmantním mužem. Ano, Harry » ... a dál?

Produkt Jo Beverley: Milenci a dámy

Jo Beverley: Milenci a dámy - parametry

Název produktu: Jo Beverley: Milenci a dámy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 98 Kč
Maximální cena: 98 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Milenci a dámy - Jo Beverley. Tato kniha obsahuje dvě novely, kterými Jo Beverley vzdává hold své milované autorce Jane Austenové. V první části nazvané Hon za bohatstvím se setkáváme s Amy de Lacy a jejím bratrem, kteří čelí chudobě. Z neutěšené situace vidí jediné východisko: výhodný sňatek. Nikdo není na pochybách, kdo se tohoto úkolu ujme: Amy je vyhlášená rodinná kráska, a na svém odhodlání nic nezmění ani ve chvíli, kdy se setká s neznámým šarmantním mužem. Ano, Harry Crisp je zosobněním jejích tajných snů, ale bohužel není bohatý. Amy se tudíž vydává do Londýna, kde právě začíná společenská sezóna. Jaké je její překvapení, když se tam znovu střetne s Harrym! Vskutku nesnadná situace, protože nutí Amy k nesnadné volbě mezi povinností a srdcem. Druhou novelu autorka nazvala Deirdra a don Juan a poznáváme v ní hraběte z Everdonu, který se před lety oženil z čisté lásky, ale jeho krásná žena mu utekla s jiným. Coby šlechtic pochopitelně musí zplodit dědice, a tak se porozhlíží po nové manželce. Tentokrát už je však odhodlán oslovit ženu, kterou nikdo nechce. Očekává, že lady Deirdra Stoweová bude jeho nabídkou k sňatku poctěna. Brzy se ale ukáže, že ta šedivá myška má v sobě oheň. Jak by se také nehněvala, když jí Everdon překazil plán na svatbu s jiným! Slib jí brání vyjevit pravdu okamžitě, a to dává hraběti dostatek času, aby dobyl srdce ženy, do níž se navzdory vlastním očekáváním zamiloval. Milenci a dámy - Jo Beverley od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Jo Beverley je známá a oblíbená autorka romantických a historických příběhů z období regentství v Anglii. V knize Milenci a Dámy jsou obsaženy dva příběhy, ve kterých se autorka zabývá otázkou krásy z různých úhlů pohledu.

V první romanci, Honba za bohatstvím, je hlavní hrdinka, Amy de Lacyová, úchvatná kráska, a díky tomu jí připadne nevděčná úloha, získat bohatého manžela, aby uchránila rodinu před chudobou. Dnes by se všichni snažili najít práci, ale tehdejší drobná šlechta měla omezené možnosti a bez peněz čelila pochmurným vyhlídkám. Nakonec se však pochopitelně ukáže, že krása není zdaleka všechno.

Ve druhém románu Deirdra a don Juan je hrdinkou mladá žena, jíž se krásy nedostává. Hrabě z Everdonu, který se před lety oženil z lásky s vyhlášenou krasavicí, jež mu po čase utekla s jiným mužem, je rozhodnut tentokrát najít ženu, kterou vůbec nikdo nechce. Avšak Deirdra není jeho nabídkou k sňatku nadšená a hrabě musí bojovat o to, aby jí získal.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.