Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jitka Kaličínská: Chemická laboratorní cvičení I.

Učebnice/Odborná literatura

Jitka Kaličínská: Chemická laboratorní cvičení I.

Hodnocení: 1x
  • 4

Návody pro 34 laboratorních cvičení z obecné a anorganické chemie uspořádané současně jako pracovní sešit žáků. 2 vydání 68 stran, formát A4; 2. vydání v roce 2005 Ukázka textu: Úkol: Sublimace jodu Princip: ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jitka Kaličínská: Chemická laboratorní cvičení I.

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 78 Kč

Návody pro 34 laboratorních cvičení z obecné a anorganické chemie uspořádané současně jako pracovní sešit žáků. 2 vydání 68 stran, formát A4; 2. vydání v roce 2005 Ukázka textu: Úkol: Sublimace jodu Princip: Přímý přechod látky z tuhého skupenství do plynného skupenství se nazývá sublimace. V laboratoři se používá – vedle destilace a krystalizace – k čistění a izolaci krystalických látek od netěkavých » ... a dál?

Produkt Jitka Kaličínská: Chemická laboratorní cvičení I.

Jitka Kaličínská: Chemická laboratorní cvičení I. - parametry

Název produktu: Jitka Kaličínská: Chemická laboratorní cvičení I.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 78 Kč
Maximální cena: 98 Kč
Ušetríte až: 20 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Návody pro 34 laboratorních cvičení z obecné a anorganické chemie uspořádané současně jako pracovní sešit žáků. 2 vydání

68 stran, formát A4; 2. vydání v roce 2005

Ukázka textu:

Úkol: Sublimace jodu

Princip:

Přímý přechod látky z tuhého skupenství do plynného skupenství se nazývá sublimace. V laboratoři se používá – vedle destilace a krystalizace – k čistění a izolaci krystalických látek od netěkavých nebo málo rozpustných příměsí. Ve srovnání s krystalizací poskytuje sublimace větší výtěžky produktů, které neobsahují uzavřené mechanické nečistoty a rozpouštědla. Proto slouží zejména k závěrečnému přečištění. Obecně lze rychlost sublimace ovlivnit teplotou, tlakem a provedením experimentu. Rychlost sublimace závisí také na velikosti povrchu sublimované látky, podobně jako rychlost odpařování.

Postup práce:

Na hodinovém sklíčku navážíme 8 – 10 g vzorku (směs písku a jodu). Vzorek přesypeme do kádinky a na ní položíme a upevníme destilační baňku naplněnou směsí studené vody a ledu. (Mezery utěsníme kouskem vaty). Kádinku zahříváme na síťce, až vysublimuje všechen jod a zachytí se na dně chlazené baňky. Přesublimované krystalky jodu seškrábeme nožem na předem zvážené hodinové sklíčko a zvážíme. Podobně zvážíme i čistý písek. Vypočteme výtěžek jodu a čistého písku.

Výpočty:

Výpočet výtěžku jodu:

Hlavní kapitoly

Úvod do laboratorních cvičení Práce se sklem, korkem a pryží Váhy a vážení Měření objemu Měření hustoty Filtrace a dekantace Krystalizace Sublimace Destilace Práce s plyny I Práce s plyny II Práce s plyny III Rychlost chemické reakce Kyselost a zásaditost vodných roztoků Neutralizace Redoxní reakce I Redoxní reakce II Redoxní reakce III Srážecí reakce I Srážecí reakce II Srážecí reakce III Příprava roztoků různé koncentrace Ředění a zahušťování roztoků Podvojné soli I Podvojné soli II Tepelný rozklad a redukce Koordinační sloučeniny Vybrané reakce přechodných kovů I Vybrané reakce přechodných kovů II Vlastnosti přechodných kovů Vybrané reakce Vlastnosti vody destilované, pitné a minerální Důkazové reakce kationtů Důkazové reakce aniontů Chemická laboratorní cvičení I. - Jitka Kaličínská


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.