Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jiřina Kocourková, Ladislav Rabušic: Sňatek a rodina: zájem soukromý nebo veřejný?

Knihy

Jiřina Kocourková, Ladislav Rabušic: Sňatek a rodina: zájem soukromý nebo veřejný? cena od 0 Kč

Jiřina Kocourková, Ladislav Rabušic: Sňatek a rodina: zájem soukromý nebo veřejný?

Hodnocení: 1x
  • 4

Sňatek a rodina: zájem soukromý nebo veřejný? - Jiřina Kocourková, Ladislav Rabušic. Ještě před patnácti lety byl vstup do manželství a založení rodiny samozřejmou součástí životních plánů převážné většiny mladých lidí v ČR. Avšak již od poloviny 90. let se začaly dít změny, které z populačního vývoje učinily ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Jiřina Kocourková, Ladislav Rabušic: Sňatek a rodina: zájem soukromý nebo veřejný? - parametry

Název produktu: Jiřina Kocourková, Ladislav Rabušic: Sňatek a rodina: zájem soukromý nebo veřejný?
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Sňatek a rodina: zájem soukromý nebo veřejný? - Jiřina Kocourková, Ladislav Rabušic. Ještě před patnácti lety byl vstup do manželství a založení rodiny samozřejmou součástí životních plánů převážné většiny mladých lidí v ČR. Avšak již od poloviny 90. let se začaly dít změny, které z populačního vývoje učinily mediálně i politicky ostře sledované téma. Demografický režim bývalé společnosti reálného socialismu odezněl a začal být nahrazován novým režimem, pro nějž je typická nízká sňatečnost a porod v pozdějším věku. Nově nastupující mladé generace mužů i žen se stále více vzdalují svým rodičům z hlediska typů svazků a reprodukčních strategií, které volí. Do jaké míry je současný vývoj demografického chování žádoucí z hlediska budoucích potřeb české společnosti? Prohlubuje se protiklad mezi zájmy jednotlivců a zájmy společnosti jako celku? Existují nějaká opodstatnění k tomu, aby se stát aktivně zabýval populačními otázkami? Jaké jsou reálné možnosti pronatalitních opatření? Podobné otázky nejsou středem zájmu pouze demografů a sociologů, kladou si je odborníci z nejrůznějších společenských věd, klade si je i široká veřejnost a v neposlední řadě i politici. V knize, kterou předkládáme, se snažíme nejen zachytit některé z probíhajících trendů demografického chování současné české společnosti, ale také naznačit odpovědi na výše zmíněné otázky. Příčiny změn jsou velmi široké, takže při interpretaci probíhajících jevů je nutné vycházet nejen z demografické statistiky, ale i z dalších zdrojů, mezi nimiž stále většího významu nabývají tzv. šetření populačního klimatu. Převážná část příspěvků v této knize se opírá o zjištění mezinárodního srovnávacího šetření The Acceptance of Populotion-related Policies (PPA2), které v ČR proběhlo na reprezentativním vzorku populace v roce 2001. Sňatek a rodina: zájem soukromý nebo veřejný? - Jiřina Kocourková, Ladislav Rabušic od nakladatelství Univerzita Karlova v Praze v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.