Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jiřina Hauková: Básně

Knihy

Jiřina Hauková: Básně

Hodnocení: 1x
  • 4

Básně - Vladimír Nárožník. Soubor básnického díla Vladimíra Nárožníka (1939-2002) představuje předního českého knižního grafika a dlouholetého výtvarného redaktora nakladatelství Odeon poprvé jako jednoho z nejvýznamnějších básníků jeho generace. Vladimír Nárožník vydal v roce 1964 básnickou sbírku Slova, carte ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89315
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiřina Hauková: Básně koupíte i tady

Specifikace Jiřina Hauková: Básně

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 262 Kč

Soubor básnického díla Vladimíra Nárožníka (1939-2002) představuje předního českého knižního grafika a dlouholetého výtvarného redaktora nakladatelství Odeon poprvé jako jednoho z nejvýznamnějších básníků jeho generace. ... a dál?

Produkt Jiřina Hauková: Básně

Jiřina Hauková: Básně - parametry

Název produktu: Jiřina Hauková: Básně
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 262 Kč
Maximální cena: 379 Kč
Ušetríte až: 117 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:
  • Básně - Vladimír Nárožník. Soubor básnického díla Vladimíra Nárožníka (1939-2002) představuje předního českého knižního grafika a dlouholetého výtvarného redaktora nakladatelství Odeon poprvé jako jednoho z nejvýznamnějších básníků jeho generace. Vladimír Nárožník vydal v roce 1964 básnickou sbírku Slova, carte blanche, poté ale publikoval jen několik básní časopisecky. Od roku 1970 vznikalo Nárožníkovo básnické dílo skrytě jako jeho privatissimum. Nikdo nevěděl, že autorem významných básnických skladeb Anglické hodiny a Canto, otištěných v letech 1975 a 1979 bez uvedení autora a bez názvu v pařížském časopisu Svědectví, byl právě on. Svazek shrnuje všechny dochované Nárožníkovy básně. Uspořádal jej a zevrubnou ediční poznámku napsal Jan Šulc, k vydání připravil Jan Zelenka, doslov napsal Vladimír Justl, životopisné kalendárium s fotografiemi sestavila Dagmar Nárožníková. Kniha, doprovozená autorovými kresbami, vychází v grafické upravě Martina Nárožníka. Básně - Vladimír Nárožník od nakladatelství Torst v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz První souborné vydání všech básnických sbírek známého zpěváka... (...) Někdy se Krylovi (viz výše) vyčítá, že podléhá patosu či sentimentu: patos, sentiment i banalita jsou ovšem nezbytnou součástí, protiváhou opravdové životní touhy a jejího smutku; jinak by snad nešly ani unést, ani vyjádřit. Jakoby banální, obyčejné a ze všednosti vycházející jsou mnohé jeho veršovánky, které variují a zacyklují stále tytéž prosté motivy (např. /Zpod stolu/ Sebrané spisy, 1978 či Z mého plíživota, 1986). Banalita je tu však prostředkem, nikoli cílem. Jednoduchost motivická i jazyková prozrazují také velké okouzlení slovem i úctu před ním. Básně - Ivan Schneedorfer. Rozsáhlý soubor básnického díla českého básníka (
  • 1938), žijícího od roku 1968 v Kanadě. Většině čtenářů neznámý básník patří k nejpozoruhodnějším osobnostem současné české poezie. Jeho dílo vysoce ohodnotili Jiří Kolář, Emil Juliš, Petr Král, Ivan Wernisch, Lubomír Martínek a Jan Štolba. Kniha, již graficky upravil Vladimír Nárožník, je doplněna doslovy E. Juliše, P. Krále a J. Štolby. K vydání připravil a ediční poznámku napsal Jan Šulc. Básně - Ivan Schneedorfer od nakladatelství Torst v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Básně - Vladimíra Čerepková. Souborné vydání básnického díla legendární autorky žijící od

počátku 70. let v Paříži, vedle díla Václava Hraběte

nejvýznamnějšího plodu české beatnické poezie. Kniha shrnuje

básnické sbírky Ryby k rybě mluví(1969), Ztráta řeči(1973), Bez

názvu(1991), přepracovanou podobu sbírky Extra Dry Silence(1988) a

rukopisnou sbírku Tělesná schránka, napsanou v letech 1992-96. Publikace: Básně - Vladimíra Čerepková.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.