Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jiřina Doležalová: Děti pětilisté růže (E-KNIHA)

Knihy

Jiřina Doležalová: Děti pětilisté růže (E-KNIHA) cena od 0 Kč

Jiřina Doležalová: Děti pětilisté růže (E-KNIHA)

Hodnocení: 1x
  • 4

  Jiřina Doležalová: Děti pětilisté růže O jižních Čechách toho bylo napsáno mnoho: podrobné publikace o městech, hradech, zámcích, příručky pro cestovatele tímto krásným krajem, historické romány o slavných Jihočeších, vylíčeny byly osudy mnohých zajímavých postav souvisejících nedílně s tímto krajem oslaveným také ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Jiřina Doležalová: Děti pětilisté růže (E-KNIHA) - parametry

Název produktu: Jiřina Doležalová: Děti pětilisté růže (E-KNIHA)
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

 

Jiřina Doležalová: Děti pětilisté růže

O jižních Čechách toho bylo napsáno mnoho: podrobné publikace o městech, hradech, zámcích, příručky pro cestovatele tímto krásným krajem, historické romány o slavných Jihočeších, vylíčeny byly osudy mnohých zajímavých postav souvisejících nedílně s tímto krajem oslaveným také řadou děl básnických. Nyní před námi leží kniha Děti pětilisté růže - a nelze ji přesně zařadit do žádného z obvyklých šuplíků. Je to procházka minulostí ať už doloženou fakty nebo vzpomínanou v pověstech. Je to průvodce po jihočeských městech, hradech a po vodách. Seznámí nás nejen s výraznými postavami doby, kdy rod pětilisté růže hrál v jižních Čechách roli hlavní a významnou. Nahlédneme nejen do jeho života, ale i do domácností a dokonce do šatníků. A co víc, podíváme se i na život v městech a na řemesla, v době Rožmberků rozkvétající. Nakonec můžeme ochutnat i středověké krmě, byť jen na papíře. Nemusíme se obávat nudného a suše podaného výčtu faktů. Kniha hovoří řečí současníku blízkou a nebojí se odlehčení. Takže Děti pětilisté růže, ač nejsou ani učebnicí ani encyklopedií, dojista přinesou čtenáři něco nového a přinesou mu to vtipně „záživně", i když se jedná o rod dávno vymřelý, ale k jižním Čechám neodmyslitelně náležející. Publikace: Děti pětilisté růže - Jiřina Doležalová. Kniha Jiřiny Doležalové Děti pětilisté růže nabízí procházku

staletou historií jihočeského rodu Rožmberků. Je neobyčejně

zajímavým a čtivým průvodcem jihočeskými městy a hrady, seznámí vás

s výraznými postavami doby, kdy rod pětilisté růže hrál (nejen) v

jižních Čechách významnou roli.

Nahlédneme do života šlechty a poučíme se o rozvoji řemesel ve

městech v rožmberské době. Nakonec ochutnáme, byť jen na papíře, i

středověká jídla. Publikace: Děti pětilisté růže - Jiřina Doležalová.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.