Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy poezie » Srovnání cen Jiří Žáček: Kniha čtyřverší

Knihy poezie

Jiří Žáček: Kniha čtyřverší

Hodnocení: 3x
  • 4.33333

Čtyřverší je akord, který úžasně zazní a rychle odezní. Čtyřverší jsou lyrické epigramy, ve kterých se zrcadlí celý svět. V našem životě je mnoho bezvýznamných věcí, na kterých jsme citově závislí, a Žáčkova čtyřverší dotekem obraznosti spojují tyto maličkosti v překvapující akordy. Od kolébky do hrobu nás ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Kniha čtyřverší
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Žáček: Kniha čtyřverší koupíte i tady

Specifikace Jiří Žáček: Kniha čtyřverší

Kategorie Knihy poezie
Nejnižší cena 168 Kč

Autor : Jiří Žáček, Čtyřverší je akord, který úžasně zazní a rychle odezní. Čtyřverší jsou lyrické epigramy, ve kterých se zrcadlí celý svět. V našem životě je mnoho bezvýznamných věcí, na kterých jsme citově závislí, a Žáčkova čtyřverší dotekem obraznosti spojují tyto maličkosti v překvapující akordy. Od kolébky do hrobu nás provázejí malé, všední, zdánlivě bezvýznamné věci, které Jiří Žáček ve svých neobvyklých čtyřverších postavil na nové, význačnější místo. Pro každého může být důležité něco jiného, na » ... a dál?

Produkt Jiří Žáček: Kniha čtyřverší

Jiří Žáček: Kniha čtyřverší - parametry

Název produktu: Jiří Žáček: Kniha čtyřverší
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 168 Kč
Maximální cena: 282 Kč
Ušetríte až: 114 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4.33 bodů z 5
Počet hodnocení: 3 x
Hodnocení:
  • 4.33333
Podrobný popis:

Čtyřverší je akord, který úžasně zazní a rychle odezní. Čtyřverší jsou lyrické epigramy, ve kterých se zrcadlí celý svět. V našem životě je mnoho bezvýznamných věcí, na kterých jsme citově závislí, a Žáčkova čtyřverší dotekem obraznosti spojují tyto maličkosti v překvapující akordy.

Od kolébky do hrobu nás provázejí malé, všední, zdánlivě bezvýznamné věci, které Jiří Žáček ve svých neobvyklých čtyřverších postavil na nové, význačnější místo. Pro každého může být důležité něco jiného, na některých maličkostech jsme citově závislí. Chvíle, kdy jsme se osudově zamilovali, je pro nás významnější než války nebo živelní katastrofy. Každé slovo má ve čtyřverších své nezaměnitelné místo, verše jako samostatné celky se rytmicky doplňují, přesahují a spojují do čtyřverší, které je víc než ekvivalent skutečnosti. Stojí za to milovat tyto maličkosti a nebrat život obecně příliš vážně, protože beztak z něj nevyvázneme živí. Kniha čtyřverší o věcech, ke kterým se vztahují naše prožitky, zkušenosti, myšlenky a city, bez nichž bychom nedokázali žít.ÚryvekTužka

Záleží hlavně na tuze,

jestli text dojme, nebo raní.

Tvrdá nám škrtá iluze

a měkká píše něžná psaní.

Hřeben

Ráno mlčky hledáš ve hřebenu

šedý vlas jak vyšší znamení.

Účesem se měníš zpátky v cizí ženu.

Kdo se ohlíží, ten zkamení.

Jiří Žáček o čtyřverších: „Přece nemůžeš psát jen samé maličkosti!“ vytkl mi jeden z mých básnických přátel. Tehdy jsem se rozhodl napsat poému nebo cosi na ten způsob, abych mu, i sám sobě, dokázal, že to umím také. Tak dlouho jsem se chystal na poému, až jsem se pustil do čtyřverší. Takže opět maličkosti. Momentky. Lyrické epigramy. A proč ne? Proč by čtyřverší nemohlo být střípkem, v němž se zrcadlí svět? Stačí ovládnout umění zkratky a nápovědí. A to je právě to nejtěžší. Čtyřverší je akord, který zazní a odezní tak rychle, že ho rozptýlená čtenářova fantazie vůbec nemusí zaznamenat. Jsou témata, pro něž se čtyřverší zdá být příliš těsné. Mnohokrát jsem podlehl pokušení připsat další sloku — a pak jsem ji škrtnul. Anebo nechal a škrtnul první. Anebo škrtnul obě a napsal třetí. Připadá mi, že jsem víc škrtal, nežli psal. Ale něco přece zbylo. Akordy. Maličkosti. Kniha čtyřverší - Jiří Žáček od authora Jiří Žáček a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu

Martinus.cz Autor: Žáček JiříRok vydání: 2014Vazba: PaperbackISBN: 978-80-7244-369-7Počet stran: 100Rozměry: 0 x 0


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.