Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jiří Škabrada: Chalupy v Čechách na historických stavebních plánech

Knihy naučná literatura

Jiří Škabrada: Chalupy v Čechách na historických stavebních plánech

Hodnocení: 1x
  • 4

Chalupy v Čechách na historických stavebních plánech - Martin Ebel, Jiří Škabrada . Existence původních plánů pro historické vesnické stavby – tedy projektů pro lidovou architekturu – byla donedávna prakticky neznámá. Pro zájemce o studium historické architektury jsou tyto plány jistě překvapivým pramenem poznání ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89133
skladem

Jaké má kniha
Chalupy v Čechách na hi..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Škabrada: Chalupy v Čechách na historických stavebních plánech koupíte i tady

Specifikace Jiří Škabrada: Chalupy v Čechách na historických stavebních plánech

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 398 Kč

Kvalitní odborná publikace s rozsáhlým obrazovým materiálem od našeho předního specialisty na výzkum historických staveb. ... a dál?

Produkt Jiří Škabrada: Chalupy v Čechách na historických stavebních plánech

Jiří Škabrada: Chalupy v Čechách na historických stavebních plánech - parametry

Název produktu: Jiří Škabrada: Chalupy v Čechách na historických stavebních plánech
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 398 Kč
Maximální cena: 690 Kč
Ušetríte až: 292 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Chalupy v Čechách na historických stavebních plánech - Martin Ebel, Jiří Škabrada . Existence původních plánů pro historické vesnické stavby – tedy projektů pro lidovou architekturu – byla donedávna prakticky neznámá. Pro zájemce o studium historické architektury jsou tyto plány jistě překvapivým pramenem poznání jako pozoruhodně úsporné grafické podklady pro vytvoření často náročných a kvalitních staveb, a také jako působivá a půvabná výtvarná díla. Studium těchto plánů a jejich doprovodných spisů výrazně obohacuje naše vědomosti o historických stavbách tohoto druhu, a to i proto, že zachycuje velmi důležité, přelomové etapy jejich vývoje – přechod z dřevěného na zděné provedení na počátku 19. století a proměnu vytápěcího systému v polovině tohoto věku. Zajímavá pro srovnání s nedávnou a současnou etapou přestavby našeho venkova je i skutečnost, jak tradiční vesnická tvorba přestála velké proměny v 19. století vlastně bez zásadní ztráty kontextu ve svém typologickém i hmotovém řešení. Pro naše porozumění těmto stavbám jsou tyto stavební plány důležité i proto, že zachycují zobrazené objekty v jejich nenarušené „původní“ podobě, tedy nikoli znejasněné mladšími úpravami jako na skutečných stavbách. Tím se současně stávají cenným pramenem pro citlivé opravy a rekonstrukce venkovských staveb a možná i inspirací pro stavby nové. Knihu tvoří regionálně roztříděný katalog více než dvou set původních stavebních plánů – projektů pro lidové stavby z konce 18. a průběhu 19. století. Tento atraktivní a objevný, dosud prakticky neznámý materiál se zasvěcenými průvodními texty poskytuje mimořádnou možnost lépe porozumět těmto stavbám všem zájemcům a uživatelům – milovníkům historické architektury a zejména majitelům rekreačních chalup. Chalupy v Čechách na historických stavebních plánech - Martin Ebel, Jiří Škabrada od nakladatelství Argo v kategorii | | Architektura | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.