Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jiří Ševčík, Edith Jeřábková: Mezi první a druhou moderností 1985–2012

Knihy

Jiří Ševčík, Edith Jeřábková: Mezi první a druhou moderností 1985–2012

Hodnocení: 1x
  • 4

Mezi první a druhou moderností 1985–2012 - Edith Jeřábková, Jiří Ševčík . Katalog vychází k výstavě Ostrovy odporu. Mezi první a druhou moderností (1985-2012), která už svým názvem odkazuje k základnímu rámci neo-modernizace v různých podobách, které provázejí umění a architekturu od počátku postmoderního obratu ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.88198
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Ševčík, Edith Jeřábková: Mezi první a druhou moderností 1985–2012 koupíte i tady

Specifikace Jiří Ševčík, Edith Jeřábková: Mezi první a druhou moderností 1985–2012

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 400 Kč

Katalog vychází k výstavě Ostrovy odporu. Mezi první a druhou moderností (1985-2012), která už svým názvem odkazuje k základnímu rámci neo-modernizace v různých podobách, které provázejí umění a architekturu od počátku postmoderního obratu dodnes. ... a dál?

Produkt Jiří Ševčík, Edith Jeřábková: Mezi první a druhou moderností 1985–2012

Jiří Ševčík, Edith Jeřábková: Mezi první a druhou moderností 1985–2012 - parametry

Název produktu: Jiří Ševčík, Edith Jeřábková: Mezi první a druhou moderností 1985–2012
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 400 Kč
Maximální cena: 727 Kč
Ušetríte až: 327 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Mezi první a druhou moderností 1985–2012 - Edith Jeřábková, Jiří Ševčík . Katalog vychází k výstavě Ostrovy odporu. Mezi první a druhou moderností (1985-2012), která už svým názvem odkazuje k základnímu rámci neo-modernizace v různých podobách, které provázejí umění a architekturu od počátku postmoderního obratu dodnes. Označení prostoru "mezi první a druhou moderností", jež se objevovalo zejména v sociologické literatuře a u nás ho uvedl do hry Václav Bělohradský, je velmi příznačné pro transformační procesy uvnitř naší společnosti. Postmodernismus se volně pohyboval mezi tradičními a moderními znaky, přezkoumával jejich využitelnost a naplňoval je jen přechodnými, krátkodobými významy. Tento radikální a manifestačně vyhlašovaný přelom měl sice jen několikaleté trvání, ale trvalé důsledky. Modernistické formy začaly do postmodernismu pronikat zpět již na přelomu 80. a 90. let minulého století, a naopak, postmoderní myšlenky a nálady přetrvaly celá 90. léta a v transformované podobě je možné je sledovat dodnes. V obrazové části katalogu je téma transformace neseno převážně sledováním proměn nově se definujícího média výstavy formou dokumentace vybraných téměř výhradně skupinových výstav. Do katalogu přispěli svými texty a rozhovory přední teoretici, kritici, filozofové, kurátoři a umělci: Zbyněk Baladrán, Václav Bělohradský, Karel Císař, Lenka Dolanová, Vít Havránek, Ludvík Hlaváček, Ondřej Chrobák, Edith Jeřábková, Denisa Kera, Michal Koleček, Petr Lysáček, Václav Magid, Ivan Mečl, Pavlína Morganová, Terezie Nekvindová, Marek Pokorný, Pavel Sedlák, Milena Slavická, Jakub Stejskal, Jiří Surůvka, Tomáš Mezi první a druhou moderností 1985–2012 - Edith Jeřábková, Jiří Ševčík od nakladatelství v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.