Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jiří Šedo: DRG v praxi

Učebnice/Odborná literatura

Jiří Šedo: DRG v praxi

Hodnocení: 1x
  • 4

ANOTACE: Aktualizované a rozšířené vydání stručného manuálu má za cíl zprostředkovat rychlé seznámení se základními principy úhradového systému DRG pro rok 2013 a jeho implementací v našich podmínkách. Výklad je zaměřen na představení tohoto klasifikačního systému v širších souvislostech, záměrem je především ukázat ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Šedo: DRG v praxi koupíte i tady

Specifikace Jiří Šedo: DRG v praxi

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 143 Kč

Aktualizované a rozšířené vydání stručného manuálu má za cíl zprostředkovat rychlé seznámení se základními principy úhradového systému DRG pro rok 2013 a jeho implementací v našich podmínkách. ... a dál?

Produkt Jiří Šedo: DRG v praxi

Jiří Šedo: DRG v praxi - parametry

Název produktu: Jiří Šedo: DRG v praxi
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 143 Kč
Maximální cena: 220 Kč
Ušetríte až: 77 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

ANOTACE: Aktualizované a rozšířené vydání stručného manuálu má za cíl zprostředkovat rychlé seznámení se základními principy úhradového systému DRG pro rok 2013 a jeho implementací v našich podmínkách. Výklad je zaměřen na představení tohoto klasifikačního systému v širších souvislostech, záměrem je především ukázat jeho praktické dopady. Další novinkou druhého vydání je navíc příloha obsahující základní metodické materiály. Závěr knihy obsahuje několik konkrétních příkladů, na kterých si čtenář může otestovat svoje porozumění pravidlům DRG.   OBSAH: 1. ÚVOD 2. ZÁKLADY DRG Přínosy a poslání DRG Předchozí úhradové systémy v ČR 3. DRG KROK ZA KROKEM Případ hospitalizace Klíčové charakteristiky hospitalizačního případu Hlavní diagnóza Vedlejší diagnóza Další pravidla a výjimky Kódování komplikací zdravotní péče jako vedlejší diagnózy Směrnice pro kódy, které lze vykázat jako vedlejší diagnózu pouze při propuštění nebo překladu živého pacienta Rozdělení případů do skupin podle hlavních a vedlejších diagnóz MDC Kritický výkon DRG báze Zařazení do konečné skupiny DRG Výjimky z obecného algoritmu Relativní váha případu Case-mix Další charakteristiky ovlivňující relativní váhu Vliv délky hospitalizace na relativní váhu případů Výpočet relativní váhy u časového outliera Úroveň 2 Pojem „ekonomický outlier“ Ocenění případu Specifické DRG skupiny Úroveň 2 DRG markery DRG skupiny 888XX DRG skupiny 99980, 99990 4. EFEKTIVNÍ MANAGEMENT V SYSTÉMU DRG Nastavení motivací v systému výkonově-paušálních úhrad Nastavení motivací v systému DRG Cesty ke zvýšení efektivity zařízení v systému DRG Fixní v. variabilní náklady Zkrácení délky hospitalizace a optimální obložnost Hospitalizační případ v systému DRG Optimální obložnost oddělení v DRG Snižování nákladů na hospitalizaci Spektrum chirurgických výkonů Mezioborová péče o pacienty 5. SPRÁVNÉ KÓDOVÁNÍ POMOCÍ MEZINÁRODNÍ KLASIFIKACE NEMOCÍ MKN a její desátá revize Tabelární část Instrukční příručka Abecední seznam Postup k určení správného kódu diagnózy Zkratka NS (nespecifikovaný) Zkratka NJ (nezařazený jinde) Systém „křížků a hvězdiček“ Problematika upcodingu Chybný výběr hlavní diagnózy Upcoding formou vedlejších diagnóz 6. KALKULACE RELATIVNÍCH VAH Vysvětlení pojmu „Relativní váha“ Proces stanovení relativních vah Auto-regulační a auto-potenciační mechanismy DRG Správné pochopení pojmů 7. ÚHRADOVÉ VYHLÁŠKY A METODICKÉ MATERIÁLY 1. Úhradová vyhláška 2. Metodické materiály 3. Definiční manuál a grouper 4. Číselníky relativních vah Úhradové vyhlášky Úhradová vyhláška pro rok 2013 8. TESTOVACÍ PŘÍKLADY Okruh 1 - Hlavní diagnózy Okruh 2 - Vedlejší diagnózy a markery PŘÍLOHA 1 / Metodika kódování diagnóz pro využití v IR-DRG (Verze 010) PŘÍLOHA 2 / Metodika přiřazení relativní váhy k případu hospitalizace (IR-DRG, 1.2., rev. 010, Verze dokumentu final) PŘÍLOHA 3 / Metodika sestavení případu hospitalizace 010 (Verze 010) PŘÍLOHA 4 / Užití DRG markerů v systému IR-DRG (Verze 010) ODKAZY ZKRATKY ABSTRAKT AUTOR   AUTOŘI: MUDr


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.