Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jiří Šafr: Sociální distance, interakce, relace a kategorizace

Knihy naučná literatura

Jiří Šafr: Sociální distance, interakce, relace a kategorizace

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Sociální distance, interakce, relace a kategorizace: alternativní teoretické perspektivy studia sociální stratifikace. - Jiří Šafr. Tato kniha seznamuje s teoretickými koncepty studia sociální stratifikace, které jdou za rámec ekonomických nerovností spjatých s postavením na trhu práce tím, že jej obohacují o ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86814
skladem

Jaké má kniha
Sociální distance, inte..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Šafr: Sociální distance, interakce, relace a kategorizace koupíte i tady

Specifikace Jiří Šafr: Sociální distance, interakce, relace a kategorizace

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 126 Kč

Tato kniha seznamuje s teoretickými koncepty studia sociální stratifikace, které jdou za rámec ekonomických nerovností spjatých s postavením na trhu práce tím, že jej obohacují o sociokulturní - symbolický rozměr. V tomto zorném úhlu sledujeme, jak nerovnosti vznikají ve vztazích mezi lidmi: v interakcích a asociacích. Cílem autorského kolektivu je přinést ucelený přehled teoretických a metodologických přístupů zaměřených na relační aspekt nerovností a jejich kulturní dimenzi. Společné těmto » ... a dál?

Produkt Jiří Šafr: Sociální distance, interakce, relace a kategorizace

Jiří Šafr: Sociální distance, interakce, relace a kategorizace - parametry

Název produktu: Jiří Šafr: Sociální distance, interakce, relace a kategorizace
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 126 Kč
Maximální cena: 182 Kč
Ušetríte až: 56 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Sociální distance, interakce, relace a kategorizace: alternativní teoretické perspektivy studia sociální stratifikace. - Jiří Šafr. Tato kniha seznamuje s teoretickými koncepty studia sociální stratifikace, které jdou za rámec ekonomických nerovností spjatých s postavením na trhu práce tím, že jej obohacují o sociokulturní - symbolický rozměr. V tomto zorném úhlu sledujeme, jak nerovnosti vznikají ve vztazích mezi lidmi: v interakcích a asociacích. Cílem autorského kolektivu je přinést ucelený přehled teoretických a metodologických přístupů zaměřených na relační aspekt nerovností a jejich kulturní dimenzi. Společné těmto "alternativním" pojetím jsou především dva prvky: porozumění konkrétním vztahům a vzniku relací ve vzájemných interakcích mezi lidmi, ať už jde o běžné konverzace, nebo sdružování v sociálních sítích. Publikace je rozdělena do pěti kapitol, které uvádí a diskutují koncepty jako sociální distance, relační pojetí nerovností, kulturalistický přístup k třídní analýze, sociální kategorizace, sociální identita, konstrukce meziskupinových symbolických hranic, diskursivní strategie, prolínání genderových, rasových/etnických a třídních nerovností (intersekcionalita), sociální struktura, rámcování, členská kategorizační analýza. Kniha najde uplatnění jak při výuce sociologie, tak při práci prakticky - empiricky orientovaných výzkumníků, kterým by měla poskytnout teoretický rámec pro východiska konkrétních studií sociálních nerovností. Sociální distance, interakce, relace a kategorizace: alternativní teoretické perspektivy studia sociální stratifikace. - Jiří Šafr od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.