Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jiří Ramba: Slavné české lebky

Knihy

Jiří Ramba: Slavné české lebky

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: Slavné české lebky - Antropologicko-lékařské nálezy jako pomocníci historie - Jiří Ramba. Autor, docent MUDr. Jiří Ramba, DrSc., dlouholetý pracovník Dětské stomatologické kliniky 2. LF UK v pražské motolské nemocnici, se celoživotně zajímá o akutní dětskou traumatologii obličeje a také o problematiku ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Slavné české lebky
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Ramba: Slavné české lebky koupíte i tady

Specifikace Jiří Ramba: Slavné české lebky

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 253 Kč

Autor, docent MUDr. Jiří Ramba, DrSc., dlouholetý pracovník Dětské stomatologické kliniky 2. LF UK v pražské motolské nemocnici, se celoživotně zajímá o akutní dětskou traumatologii obličeje a také o ... a dál?

Produkt Jiří Ramba: Slavné české lebky

Jiří Ramba: Slavné české lebky - parametry

Název produktu: Jiří Ramba: Slavné české lebky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 253 Kč
Maximální cena: 390 Kč
Ušetríte až: 137 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Slavné české lebky - Antropologicko-lékařské nálezy jako pomocníci historie - Jiří Ramba. Autor, docent MUDr. Jiří Ramba, DrSc., dlouholetý pracovník Dětské stomatologické kliniky 2. LF UK v pražské motolské nemocnici, se celoživotně zajímá o akutní dětskou traumatologii obličeje a také o problematiku dlouhodobých změn a poúrazových deformací. Od 80. let se účastní antropologicko-lékařských výzkumů osobností české historie, kde je jeho hlavním zájmem problematika obličeje. Zkoumal lebky dvou mladopaleolitických žen, u nichž zjistil, že poúrazová růstová asymetrie obličeje po zlomenině kloubního výběžku dolní čelisti se vyskytovala již před více než 25 000 lety. Vyšetřoval lebky českých králů Karla IV., Václava IV., Ladislava Pohrobka, Jiřího z Poděbrad, Maxmiliána II., arcibiskupa Matouše Ferdinanda Sobka z Bilenberka a poustevníka svatého Ivana. Dvanáct let připravoval a shromažďoval materiály pro klinickou studii o onemocnění Bedřicha Smetany. Kniha je výsledkem dlouhodobé odborné práce a příprav a autor v ní soustředil svůj zájem na vybrané jedince z dob »lovců mamutů« z archeologických nalezišť na jižní Moravě, dále na osobu Karla IV. a jeho »utajený úraz« v mládí, a nakonec na osobnost hudebního génia Bedřicha Smetany, který jako chlapec utrpěl úraz, jenž byl zřejmě prvotní příčinou jeho pozdějšího ohluchnutí. Publikace: Slavné české lebky - Antropologicko-lékařské nálezy jako pomocníci historie - Jiří Ramba. Jiří RambaAntropologicko-lékařské nálezy jako pomocníci historieGalénKniha, čeština, 304 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.