Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jiří Padevět: Krvavé léto 1945

Knihy

Jiří Padevět: Krvavé léto 1945 cena od 0 Kč

Jiří Padevět: Krvavé léto 1945

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Kniha Krvavé léto 1945 od Jiřího Padevěta volně navazuje na jeho předchozí knihu Krvavé finále. Dozvíte se v ní o násilnostech a nešťastných událostech, které se odehrály roku 1945 na území dnešní České republiky. Dočtete se především o tzv. divokém odsunu českých a moravských Němců a o zločinech, které zde napáchala nechvalně známá Rudá armáda. Kniha je obohacena o fotografie a obrazový materiál. Strhující, zajímavá a přitom velmi smutná kniha, která vypráví o naší nešťastné minulosti. více podrobností

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Jiří Padevět: Krvavé léto 1945 - parametry

Název produktu: Jiří Padevět: Krvavé léto 1945
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Krvavé léto 1945 - Jiří Padevět V knize Krvavé léto 1945, volně navazující na předchozí autorovu knihu Krvavé finále, najde čtenář informace o násilnostech, které se odehrály na území dnešní České republiky v období květen-srpen 1945. Jedná se především o události spojené s tzv. divokým odsunem českých a moravských Němců, ale také o události, při nichž jsou pachateli vojáci Rudé armády a dalších armád operujících na našem území. Události jsou zpracovány formou místopisných hesel a autor je záměrně nijak nehodnotí, pouze se snaží popsat, co se na daném místě stalo. Při četbě si čtenář uvědomí, že násilí, které vyvolalo nacistické Německo, neskončilo 8. května 1945, ale bohužel pokračovalo dále, byť s jinými aktéry v roli pachatelů i obětí. Text publikace je doplněn rozsáhlým obrazovým materiálem. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Dějiny/Historie od Academia naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!

Porážkou německé armády na začátku května 1945 bohužel hrůzy a násilnosti v českých zemích neskončily. Během léta došlo k mnoha dalším krvavým konfliktům. Mnoho z nich souviselo s odsunem českých a moravských Němců, ale dalších tragédií se dopouštěli příslušníci osvobozeneckých armád na nevinném obyvatelstvu. Jiří Padevět přináší přehled těchto událostí, které jsou zpracovány s největší možnou mírou objektivity a v publikaci s bohatým obrazovým materiálem řazeny podle místopisných hesel.


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.