Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jiří Otter: Za mřížemi a dráty také trochu jinak

Knihy

Jiří Otter: Za mřížemi a dráty také trochu jinak

Hodnocení: 1x
  • 4

Za mřížemi a dráty také trochu jinak – Křesťan a úděl nesvobody - Jiří J. Otter. Ve své vzpomínkové knížce zpracovává ThDr. Jiří Otter, evangelický kazatel a význačný, dnes už emeritní pracovník ústředí církve, své deníkové záznamy, které si vedl za války jako pětadvacetiletý student bohosloví. V květnu 1944 jej ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Za mřížemi a dráty také..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Otter: Za mřížemi a dráty také trochu jinak koupíte i tady

Specifikace Jiří Otter: Za mřížemi a dráty také trochu jinak

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 68 Kč

Ve své vzpomínkové knížce zpracovává ThDr. Jiří Otter, evangelický kazatel a význačný, dnes už emeritní pracovník ústředí církve, své deníkové záznamy, které si vedl za války jako pětadvacetiletý stud ... a dál?

Produkt Jiří Otter: Za mřížemi a dráty také trochu jinak

Jiří Otter: Za mřížemi a dráty také trochu jinak - parametry

Název produktu: Jiří Otter: Za mřížemi a dráty také trochu jinak
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 68 Kč
Maximální cena: 91 Kč
Ušetríte až: 23 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Za mřížemi a dráty také trochu jinak – Křesťan a úděl nesvobody - Jiří J. Otter. Ve své vzpomínkové knížce zpracovává ThDr. Jiří Otter, evangelický kazatel a význačný, dnes už emeritní pracovník ústředí církve, své deníkové záznamy, které si vedl za války jako pětadvacetiletý student bohosloví. V květnu 1944 jej spolu s jeho otcem Ebenezerem Otterem, seniorem Plzeňského seniorátu, zatklo ve věži kostela Korandova sboru gestapo. Oba pak byli vězněni na různých místech v „Říši“ až do konce války, kdy věznici v Aichachu poblíž koncentračního tábora Dachau osvobodili Američané. Byla to doba mimořádného dění, píše autor, něco, co se prožije a přežije jen zřídka v životě. A bylo nás podobných mnoho, statisíce. Mnozí vytrpěli mnohem víc než já. A přece se chci pokusit sebrat své vzpomínky a podat je jako svůj příběh, jako osobní dokument pro pozdější dobu, kdy lidé už ani nebudou chtít věřit, že se něco podobného vůbec mohlo dít. Ani v době strádání se tehdejší student bohosloví nezpronevěřil svému poslání: Byl jsem uvězněn jako bohoslovec a diakon evangelické církve –- a snažil jsem se na to nezapomínat za žádných okolností a křesťansky se projevovat i navenek. Tím jsem se zavazoval i k osobní odpovědnosti za svá slova a chování mezi vězni. A ti si mne brzy navykli takového přijímat a očekávat ode mne něco zvláštního. Byl jsem mezi nimi jako výrazný křesťanský spoluvězeň a posléze i jako mladý duchovní pastýř… Za mřížemi a dráty také trochu jinak – Křesťan a úděl nesvobody - Jiří J. Otter od nakladatelství Kalich v kategorii | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.