Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Jiří Ošanec, František Ošanec: Ze slezské vísky plavčíkem u maríny

Knihy osobnosti a fakta

Jiří Ošanec, František Ošanec: Ze slezské vísky plavčíkem u maríny

Hodnocení: 1x
  • 4

Ze slezské vísky plavčíkem u maríny – Námořnické začátky na lodích Schwarzenberg, Albatros, Nautilus a Arcivévoda Bedřich - František Ošanec, Jiří Ošanec. Námořnické začátky na lodích Schwarzenberg, Albatros, Nautilus a Arcivévoda Bedřich Vzpomínky Františka Ošance, komentované Jiřím Ošancem. V pozůstalosti Františka ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 3.66667

Jaké má kniha
Ze slezské vísky plavčí..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Ošanec, František Ošanec: Ze slezské vísky plavčíkem u maríny koupíte i tady

Specifikace Jiří Ošanec, František Ošanec: Ze slezské vísky plavčíkem u maríny

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 163 Kč

Námořnické začátky na lodích Schwarzenberg, Albatros, Nautilus a Arcivévoda Bedřich Vzpomínky Františka Ošance, komentované Jiřím Ošancem. V pozůstalosti Františka Ošance (1887–1951), rodáka z Kateři ... a dál?

Produkt Jiří Ošanec, František Ošanec: Ze slezské vísky plavčíkem u maríny

Jiří Ošanec, František Ošanec: Ze slezské vísky plavčíkem u maríny - parametry

Název produktu: Jiří Ošanec, František Ošanec: Ze slezské vísky plavčíkem u maríny
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 163 Kč
Maximální cena: 237 Kč
Ušetríte až: 74 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Ze slezské vísky plavčíkem u maríny – Námořnické začátky na lodích Schwarzenberg, Albatros, Nautilus a Arcivévoda Bedřich - František Ošanec, Jiří Ošanec. Námořnické začátky na lodích Schwarzenberg, Albatros, Nautilus a Arcivévoda Bedřich Vzpomínky Františka Ošance, komentované Jiřím Ošancem. V pozůstalosti Františka Ošance (1887–1951), rodáka z Kateřinek u Opavy, se dochovaly nedokončené paměti, v nichž stačil popsat kromě dětství pouze svou přípravu na službu v rakousko-uherském válečném námořnictvu v letech 1902 až 1904. Vzpomínky psal svým typickým květnatým slohem se značným časovým odstupem – až v letech 1941 a 1942, kdy žil jako čerstvý penzista v Kozlovicích u Přerova. Odtud řada nepřesností, které jsou v následujícím textu korigovány poznámkami pod čarou a vsuvkami v textu. Psal v podobném duchu, v jakém svou knihu-román o „mořských flamendrech“ pojal Jaroslav Škába. Jejich vyprávění voněla dálkami. Ošanec se se Škábou, jehož knihu evidentně neznal, v mnohém shoduje, ale na rozdíl od něj své příběhy na „Schwarzenbergu“ osobně prožil. Paměti, existující ve dvou mírně odlišných verzích, vyzdobil několika kresbičkami. Další Ošancovy námořnické osudy rekonstruoval jeho vnuk Jiří. Knížka je doplněna bohatým obrazovým materiálem, z větší části dosud nepublikovaným a dodatkem k druhému vydání. Ze slezské vísky plavčíkem u maríny – Námořnické začátky na lodích Schwarzenberg, Albatros, Nautilus a Arcivévoda Bedřich - František Ošanec, Jiří Ošanec od nakladatelství Mare-Czech v kategorii | | Sport | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.