Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jiří Navrátil: Kroužení kolem nemyslitelného

Knihy

Jiří Navrátil: Kroužení kolem nemyslitelného

Hodnocení: 1x
  • 4

Kroužení kolem nemyslitelného – Tři eseje o mystice - Jiří Navrátil. Mystika dnes na Západě konečně začíná ztrácet příhanu, jež na ní lpěla celá staletí. Významní představitelé západní kultury k ní již přistupují vážně a s respektem, zjišťují, že bez nekvietistické, světu otevřené mystické spirituality je každá ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Kroužení kolem nemyslit..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Navrátil: Kroužení kolem nemyslitelného koupíte i tady

Specifikace Jiří Navrátil: Kroužení kolem nemyslitelného

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 127 Kč

Mystika dnes na Západě konečně začíná ztrácet příhanu, jež na ní lpěla celá staletí. Významní představitelé západní kultury k ní již přistupují vážně a s respektem, zjišťují, že bez nekvietistické, sv ... a dál?

Produkt Jiří Navrátil: Kroužení kolem nemyslitelného

Jiří Navrátil: Kroužení kolem nemyslitelného - parametry

Název produktu: Jiří Navrátil: Kroužení kolem nemyslitelného
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 127 Kč
Maximální cena: 253 Kč
Ušetríte až: 126 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kroužení kolem nemyslitelného – Tři eseje o mystice - Jiří Navrátil. Mystika dnes na Západě konečně začíná ztrácet příhanu, jež na ní lpěla celá staletí. Významní představitelé západní kultury k ní již přistupují vážně a s respektem, zjišťují, že bez nekvietistické, světu otevřené mystické spirituality je každá kultura po náboženské stránce neúplná. Pokusem o ujasnění si, oč v mystice vlastně běží, a o hledání odpovědi na důležité otázky s ní spjaté jsou i tyto eseje. Snaží se především osvětlit povahu mystické zkušenosti v jejích vyšších polohách a zjišťují nepřevoditelnost bezprostředně-zkušenostní stránky poznání na stránku teoreticky určovanou. Autor charakterizuje nejvýznamnější typy zkušenosti intuice a nastiňuje měřítka adekvátnosti jejího výkladu. Tematizuje fenomén vnitřní proměny jedince, který odhalil svou ontologickou svébytnost a přesunul centrum žití z osoby na niternou hlubinu. Pokud jde o metafyzická pojmová určení intuitivně zakoušené, myšlením vposledku neuchopitelné a v tomto smyslu nemyslitelné absolutní Přítomnosti, rozlišuje autor mezi jejich původními, namnoze metaforickými či symbolickými elementárně-metafyzickými verzemi a jejich pozdějšími odvozenými a teprve sekundárně důležitými verzemi teoreticko-metafyzickými. Kroužení kolem nemyslitelného – Tři eseje o mystice - Jiří Navrátil od nakladatelství Dybbuk v kategorii | Psychologie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.