Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jiří Mikulec: Náboženský život a barokní zbožnost v českých zemích

Knihy naučná literatura

Jiří Mikulec: Náboženský život a barokní zbožnost v českých zemích

Hodnocení: 1x
  • 4

Víra, náboženství a zbožnost.. V raně novověké společnosti prolínala tato témata každodenním životem příslušníků všech sociálních vrstev. Vydejte se s námi za poznáním a pochopením našich předků ze 17. a 18. století. Tato publikace nabízí vedle úvahy o vzniku a obsahu toho, co se obvykle zahrnuje pod pojem barokní ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89176
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Náboženský život a baro..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Mikulec: Náboženský život a barokní zbožnost v českých zemích koupíte i tady

Specifikace Jiří Mikulec: Náboženský život a barokní zbožnost v českých zemích

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 168 Kč

Víra, náboženství a zbožnost. V raně novověké společnosti prolínala tato témata každodenním životem příslušníků všech sociálních vrstev. Vydejte se s námi za poznáním a pochopením našich předků ze 17. a 18. století. ... a dál?

Produkt Jiří Mikulec: Náboženský život a barokní zbožnost v českých zemích

Jiří Mikulec: Náboženský život a barokní zbožnost v českých zemích - parametry

Název produktu: Jiří Mikulec: Náboženský život a barokní zbožnost v českých zemích
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 168 Kč
Maximální cena: 339 Kč
Ušetríte až: 171 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Víra, náboženství a zbožnost.. V raně novověké společnosti prolínala tato témata každodenním životem příslušníků všech sociálních vrstev. Vydejte se s námi za poznáním a pochopením našich předků ze 17. a 18. století. Tato publikace nabízí vedle úvahy o vzniku a obsahu toho, co se obvykle zahrnuje pod pojem barokní zbožnost, také informace o kultech českého baroka, o rituálech a reáliích doprovázejících náboženský život, o laických institucích a aktivitách, jakými byla náboženská bratrstva a poutě. Nezapomíná ani na problematiku umírání a smrti, jež ve studované době představovala velké duchovní téma, ale ani na nepřátele katolické církve a jejího vyznání. V závěru se pak věnuje proměnám, kterými prošel náboženský život za osvícenství a které se do jisté míry podílejí i na jeho dnešní podobě. Z obsahu ÚVODEM 7 1. BAROKNÍ ZBOŽNOST: REALITA, NEBO „ZBOŽNÉ PŘÁNÍ“? 1.1 Válka, rekatolizace a utváření katolického náboženského života 1.2 Otázka barokní zbožnosti 2. SVĚT BAROKNÍCH KULTŮ 2.1 Kulty spojené s Kristem 2.2 Andělé – poslové boží a ochránci lidí 2.3 Mariánská úcta 2.4 Kulty svatých 2.5 České nebe a barokní patriotismus 3. REÁLIE A RITUÁLY NÁBOŽENSKÉHO ŽIVOTA 3.1 Liturgický rok 3.2 Svátosti a svátostiny 3.3 Předměty – nástroje osobní i kolektivní zbožnosti 3.4 Den barokního katolíka 3.5 Symbolika v náboženském prostoru 4. ORGANIZOVANÁ ZBOŽNOST LAIKŮ 4.1 Náboženská bratrstva 4.2 Činnost bratrstev 4.3 Barokní pouť 4.4 Exkurz I. – Provoz na poutním místě Bezděz 5. SPOLEČENSTVÍ ŽIVÝCH A MRTVÝCH 5.1 Umění umírat 5.2 Posmrtný úděl duší: nebe – peklo – očistec 5.3 Odpustky 5.4 „Mortuální servis“ náboženských bratrstev 6. PROTIVNÍCI KATOLICKÉ VÍRY 6.1 Odpůrci katolictví 6.2 Kacířské knihy 6.3 Náboženský život a postoje tajných nekatolíků 7. KONEC BAROKNÍ ZBOŽNOSTI 7.1 Osvícenská proměna náboženských hodnot 7.2 Exkurz II. – poutní místo Bezděz osvícenskýma očima 7.3 Reformy osvícenského katolicismu ZÁVĚR SUMMARY SEZNAM ZKRATEK PRAMENY A LITERATURA Rukopisné prameny Staré tisky Edice pramenů Literatura REJSTŘÍK OSOBNÍCH A MÍSTNÍCH JMEN OBRAZOVÁ PŘÍLOHA


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.