Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jiří Mazánek: Rituál živlů / Ritual of Elements

Knihy

Jiří Mazánek: Rituál živlů / Ritual of Elements

Hodnocení: 1x
  • 4

ANOTACE: Nové album Jiřího Mazánka, hudebníka, hudebního redaktora, etnomuzikologa, učitele jógy a tantry, obsahuje jeho tradiční duchovní a meditativní hudbu, v níž se využívají prvky alikvotního zpěvu. Vnitřní struktura alba je rozdělena do dvanácti částí, které vyjadřují všechny úrovně bytí člověka a k tomu ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Mazánek: Rituál živlů / Ritual of Elements koupíte i tady

Specifikace Jiří Mazánek: Rituál živlů / Ritual of Elements

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 194 Kč

Další album Jiřího Mazánka, hudebníka, hudebního redaktora, etnomuzikologa, učitele jógy a tantry, obsahuje jeho tradiční duchovní a meditativní hudbu, v níž se využívají prvky alikvotního zpěvu. Vnit ... a dál?

Produkt Jiří Mazánek: Rituál živlů / Ritual of Elements

Jiří Mazánek: Rituál živlů / Ritual of Elements - parametry

Název produktu: Jiří Mazánek: Rituál živlů / Ritual of Elements
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 194 Kč
Maximální cena: 284 Kč
Ušetríte až: 90 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:
  • ANOTACE: Nové album Jiřího Mazánka, hudebníka, hudebního redaktora, etnomuzikologa, učitele jógy a tantry, obsahuje jeho tradiční duchovní a meditativní hudbu, v níž se využívají prvky alikvotního zpěvu. Vnitřní struktura alba je rozdělena do dvanácti částí, které vyjadřují všechny úrovně bytí člověka a k tomu potřebné všechny živly, jak konstatuje sám autor v úvodním slovu. Pro nahrávaní použil nástroje celého světa, od arabské loutny přes mayské perkuse a nástroje indiánů ze Střední a Jižní Ameriky až po české lusky. Nechybějí ani tradiční tibetské chrámové trouby a rituální hinduistické mušle. Všechny nástroje jsou podrobně představeny v zasvěceném slovu autora v bookletu. OBSAH: 1. Posvátné jóni 2. Vzývání Šakti - Ja Déví 3. Šamanův tanec 4. Karavana životů 5. Meditace s údem 6. Kolotoč sansáry 1 7. Vymítání negací 1 8. Vymítání negací 2 9. Píseň zmrzlého šamana 10. Hú Alláh 11. Kolotoč sansáry 2 12. Oslava Déví Celkový čas: 69:37 AUTOR: Jiří Mazánek (
  • 14. března 1952) Hudebník, hudební redaktor, etnomuzikolog, učitel jógy a tantry. Absolovent gymnázia a VŠCHT v Pardubicích. Od 12 let hraje na kytaru, v 16 letech začíná cvičit jógu. Byl krátce členem sdružení Šafrán, z jehož folkového pojetí se svými dlouhými nezařaditelnými improvizacemi sice vymykal, ale díky Jaroslavu Hutkovi se zúčastňuje některých vystoupení tehdejších hvězd písničkářského sdružení. Na konci roku 1978 vytvořil s Vlastimilem Markem jednu z nejstabilnějších formací skupiny Amalgam. Později vznikla skupina Relaxace, která s přestávkami funguje dodnes. Zároveň s Relaxací vytváří seskupení s folkařem Milanem Valentou. Během té doby se prohlubují jeho hudební i mystické zkušenosti, které jej v roce 1989 dovedly k návštěvě Indie, kde se tři měsíce učil zpívat v chrámu a soukromé škole a zároveň hrát na vínu. Zájem o další možnosti působení zvuku vedl v roce 1994 k založení skupiny Extatic Trans Music. Stará hudba dává Jiřího Mazánka dohromady též s dirigentem a sbormistrem Igorem Angelovem a v roce 1996 vznikl soubor Alikvotní 4 se špičkovými zpěváky chorální a renesanční hudby Igorem Angelovem, Ondřejem Rusem a Přemyslem Žákem. Jeho zaměření je na duchovní hudbu, v níž se využívají prvky alikvotního zpěvu a dochází k silnému působení na mysl. To je ostatně námětem všech sólových alb Jiřího Mazánka (Meditace pro sedm, The Rite of Spring, Šánti déví, Hlas ticha atd.) a jeho seminářů jógy.

Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.