Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jiří Malíř: Biografický slovník poslanců moravského zemského sněmu v letech 1861–1918

Učebnice/Odborná literatura

Jiří Malíř: Biografický slovník poslanců moravského zemského sněmu v letech 1861–1918

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha dává čtenářům možnost nahlédnout do životních příběhů osob, které se ve druhé polovině 19. století podílely na vzniku moderních politických elit na Moravě a které v řadě případů významně zasahovaly do politického života celé habsburské monarchie a později i Československa. Formou přehledných biografických ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Biografický slovník pos..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Malíř: Biografický slovník poslanců moravského zemského sněmu v letech 1861–1918 koupíte i tady

Specifikace Jiří Malíř: Biografický slovník poslanců moravského zemského sněmu v letech 1861–1918

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 70 Kč

Publikace: Biografický slovník poslanců moravského zemského sněmu v letech 1861–1918 - Jiří Malíř. Publikace: Biografický slovník poslanců moravského zemského sněmu v letech 1861–1918 - Jiří Malíř. ... a dál?

Produkt Jiří Malíř: Biografický slovník poslanců moravského zemského sněmu v letech 1861–1918

Jiří Malíř: Biografický slovník poslanců moravského zemského sněmu v letech 1861–1918 - parametry

Název produktu: Jiří Malíř: Biografický slovník poslanců moravského zemského sněmu v letech 1861–1918
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 70 Kč
Maximální cena: 719 Kč
Ušetríte až: 649 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha dává čtenářům možnost nahlédnout do životních příběhů osob, které se ve druhé polovině 19. století podílely na vzniku moderních politických elit na Moravě a které v řadě případů významně zasahovaly do politického života celé habsburské monarchie a později i Československa. Formou přehledných biografických portrétů zpracovaných ve více než 600 heslech zachycuje původ, rodinné zázemí, vzdělání, profesní kariéru a veřejnou činnost všech, kteří v letech 1861-1918 zastávali post moravského zemského poslance. Zvláštní pozornost je pochopitelně věnována jejich poslanecké činnosti, charakteristice témat, kterým se přednostně věnovali, a klíčovým projevům, návrhům, interpelacím a rezolucím, kterými se podíleli na činnosti a jednáních sněmu Markrabství moravského. Stranou pozornosti nezůstává ani publicistická činnost poslanců a jejich dobová sociální prestiž, jak se projevovala např. udělením různých vyznamenání a čestných občanství nebo povýšením do šlechtického stavu. Jednotlivé životopisné portréty poslanců jsou ve většině případů doplněny také jejich fotoportréty. Publikace je výsledkem náročného bádání a pátrání po mnohdy zcela zapomenutých osobnostech tehdejšího veřejného života a její snahou je přiblížit životní a politické osudy všech aktérů dobové sněmovní politiky. Její ojedinělost spočívá právě v tom, že jako první zpracovává medailony naprosto všech moravských zemských poslanců, a vyplňuje tak některé mezery v poznání dějin Moravy. Neměla by proto chybět v žádné příruční knihovně zájemců o dějiny druhé poloviny 19. a první poloviny 20. století. Publikace: Biografický slovník poslanců moravského zemského sněmu v letech 1861–1918 - Jiří Malíř. Publikace: Biografický slovník poslanců moravského zemského sněmu v letech 1861–1918 - Jiří Malíř. Biografický slovník poslanců moravského zemského sněmu v letech 1861–1918 - Jiří Malíř z nakladatelství Centrum pro studium demokracie a kultury, rok vydání 2012.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.