Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jiří Málek, Pavel Ševčík: Léčba pooperační bolesti

Učebnice/Odborná literatura

Jiří Málek, Pavel Ševčík: Léčba pooperační bolesti

Hodnocení: 1x
  • 4

Třetí aktualizované a doplněné vydání úspěšné monografie podává základní přehled problematiky pro všechny zdravotníky, kteří přicházejí do kontaktu s chirurgickým pacientem. Autoři zde předkládají doporučení pro léčbu pacientů rozdělená podle předpokládané intenzity pooperační bolesti a rovněž i nezbytná základní ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Léčba pooperační bolesti
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Málek, Pavel Ševčík: Léčba pooperační bolesti koupíte i tady

Specifikace Jiří Málek, Pavel Ševčík: Léčba pooperační bolesti

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 235 Kč

Třetí aktualizované a doplněné vydání úspěšné monografie podává základní přehled problematiky pro všechny zdravotníky, kteří přicházejí do kontaktu s chirurgickým pacientem. Autoři zde předkládají dop ... a dál?

Produkt Jiří Málek, Pavel Ševčík: Léčba pooperační bolesti

Jiří Málek, Pavel Ševčík: Léčba pooperační bolesti - parametry

Název produktu: Jiří Málek, Pavel Ševčík: Léčba pooperační bolesti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 235 Kč
Maximální cena: 320 Kč
Ušetríte až: 85 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Třetí aktualizované a doplněné vydání úspěšné monografie podává základní přehled problematiky pro všechny zdravotníky, kteří přicházejí do kontaktu s chirurgickým pacientem. Autoři zde předkládají doporučení pro léčbu pacientů rozdělená podle předpokládané intenzity pooperační bolesti a rovněž i nezbytná základní teoretická východiska. Nechybějí ani kapitoly týkající se specifik pooperační analgezie u dětí, kojících matek, osob s chronickou bolestí, geriatrických a ambulantních pacientů. Závěrečná kapitola se zabývá organizací léčby pooperační bolesti ve zdravotnických zařízeních v podmínkách ČR. Uvedená doporučení nejsou koncipována jako standardy péče, ale jako možné návody řešení pro určité modelové situace - konkrétní postupy zůstávají v zodpovědnosti ošetřujícího lékaře. Se vzrůstajícím vzděláním zdravotních sester je nepochybné, že budou mít stále větší a významnější úlohu ve sledování a poskytování pooperační analgezie. Autoři věří, že i pro ně a další zájemce o tuto problematiku například z řad studentů bude knížka užitečným zdrojem informací. První vydání publikace získalo Cenu ČSARIM a Cenu Společnosti pro léčbu bolesti za nejlepší knižní publikaci roku 2009. Specializace - Anesteziologie a resuscitace, Chirurgie, Ortopedie, Urologie, Neurochirurgie, ORL, Gynekologie a porodnictví, Dětská chirurgie, Popáleninová medicína, Traumatologie, Kardiochirurgie, Stomatochirurgie, Algeziologie, Ošetřovatelství, Ostatní Určeno pro lékaře pracující na odděleních urgentního příjmu, lékaře, kteří se připravují k atestacím z urgentní medicíny a medicíny katastrof, vnitřního lékařství, ale i zájemce z ostatních oborů o problematiku emergenční medicíny. Kniha rozebírá nejčastější stavy, se kterými se může lékař na oddělení urgentního příjmu setkat. Zaměřuje se především na stavy interní povahy. Součástí publikace jsou kapitoly o třídění pacientů, kteří přicházejí na oddělení urgentního příjmu, dále seznam léků pro urgentní použití, včetně jejich dávkování. Dále je součástí knihy algoritmus pro KPR dospělých, kapitola o dokumentaci na urgentních příjmech, zásadách transportu pacientů v rámci nemocnice a kapitola o péči o pacienty v terminálním stavu. Kniha má formu manuálu, který má být především praktickým pomocníkem lékaře. Součástí každé kapitoly je označení v MKN-10 a kritéria pro přijetí pacienta do nemocniční péče nebo pro převedení do péče ambulantní. Tato kniha v českém písemnictví dosud nebyla vydána. Vzhledem ke skutečnosti, že nemocnice prakticky všech typů již oddělení centrálního příjmu v některé z variant zavádějí, je existence podobného manuálu nezbytná.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.