Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jíři Kuchař, Václav Vokolek: Esoterické Čechy, Morava a Slezsko 9

Knihy naučná literatura

Jíři Kuchař, Václav Vokolek: Esoterické Čechy, Morava a Slezsko 9

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: Hitlerova sbírka v Čechách 1 - Sochy, busty, drobné plastiky - Jiří Kuchař. Od druhé světové války uplynuly desítky let a stíny Třetí říše dopadají na Čechy dodnes. Soukromá sbírka Adolfa Hitlera je pojem, který vstoupil do světových dějin jako jedna z nejrozsáhlejších uměleckých kolekcí všech dob. Vedle ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89186
skladem

Jaké má kniha
Esoterické Čechy, Morav..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jíři Kuchař, Václav Vokolek: Esoterické Čechy, Morava a Slezsko 9 koupíte i tady

Specifikace Jíři Kuchař, Václav Vokolek: Esoterické Čechy, Morava a Slezsko 9

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 246 Kč

Kniha přibližuje osudy desítek sochařů a jejich prací z doby národního socialismu, této zvláštní éry dějin, kdy se nietzschovský ideál Nadčlověka vtělil do hmoty a umění se stalo integrální součástí budování státu. ... a dál?

Produkt Jíři Kuchař, Václav Vokolek: Esoterické Čechy, Morava a Slezsko 9

Jíři Kuchař, Václav Vokolek: Esoterické Čechy, Morava a Slezsko 9 - parametry

Název produktu: Jíři Kuchař, Václav Vokolek: Esoterické Čechy, Morava a Slezsko 9
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 246 Kč
Maximální cena: 426 Kč
Ušetríte až: 180 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Hitlerova sbírka v Čechách 1 - Sochy, busty, drobné plastiky - Jiří Kuchař. Od druhé světové války uplynuly desítky let a stíny Třetí říše dopadají na Čechy dodnes. Soukromá sbírka Adolfa Hitlera je pojem, který vstoupil do světových dějin jako jedna z nejrozsáhlejších uměleckých kolekcí všech dob. Vedle konfiskací a velkorysých nákupů byla její součástí díla, která osobně koupil během Velkých německých výstav umění, pořádaných v Mnichově v letech 1937–1945. Desítky uměleckých předmětů z Hitlerových mnichovských nákupů, pocházející zejména z let 1939–1943, byly za války převezeny do cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodu. V létě 1945 byly prohlášeny za protihodnotu toho, co bylo předtím „z vyšebrodského kláštera během války vyvezeno“. V době okupace tam zároveň byla uschována jiná kolekce, kterou shromáždil jeden z nejvýznamnějších sběratelů první poloviny dvacátého století. Světoznámá Mannheimerova sbírka, tajně ukrytá v tomto tajuplném koutu Šumavy, vypovídá nejlépe o tom, jaký význam připisoval Adolf Hitler unikátnímu vyšebrodskému depozitáři. Tato kniha přibližuje specifickou část Hitlerova vidění a chápání nejen uměleckého světa. Obsahuje plastiky a busty, které podivuhodným příběhem dějin zůstaly na konci druhé světové války v Čechách. Zároveň je odkazem na dobu jejich vzniku, na mnohé skutečně pozoruhodné tvůrce, a především na umělecké a společenské ovzduší, ve kterém tvořili. Přibližuje osudy desítek sochařů a jejich prací z doby národního socialismu, této zvláštní éry dějin, kdy se nietzschovský ideál Nadčlověka vtělil do hmoty a umění se stalo integrální součástí budování státu. Publikace: Hitlerova sbírka v Čechách 1 - Sochy, busty, drobné plastiky - Jiří Kuchař. Sochy, busty, drobné plastiky - Edice: Stíny třetí říše - EMINENT - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná s přebalem lesklá - 272 str. - ISBN Jiří KuchařSochy, busty, drobné plastikyEMINENT 2009, edice Stíny třetí říšeKniha, čeština, 272 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.