Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jiří Kovařík: Napoleonův kavalerista

Próza - beletrie

Jiří Kovařík: Napoleonův kavalerista

Hodnocení: 1x
  • 4

Napoleonův Kavalerista - Paměti kapitána Parquina - Kovařík Jiří. Napoleonův kavalerista jsou neobyčejně barvité paměti, zahrnující příběh dvanácti let života jednoho napoleonského jezdce. Napsal je Charles-Denis Parquin, který se dal jako šestnáctiletý zapsat k 20. pluku jízdních myslivců. Prošel bitvami u Jeny a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Napoleonův kavalerista
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Kovařík: Napoleonův kavalerista koupíte i tady

Specifikace Jiří Kovařík: Napoleonův kavalerista

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 179 Kč

Poutavě sepsané autobiografické vzpomínky zachycují bitvy, válečná tažení i každodenní život vojáků Napoleonova vojska, a to v rozmezí let 1803-1814 (od Parquinova vstupu k jezdectvu až po Napoleonovu ... a dál?

Produkt Jiří Kovařík: Napoleonův kavalerista

Jiří Kovařík: Napoleonův kavalerista - parametry

Název produktu: Jiří Kovařík: Napoleonův kavalerista
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 179 Kč
Maximální cena: 269 Kč
Ušetríte až: 90 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Napoleonův Kavalerista - Paměti kapitána Parquina - Kovařík Jiří. Napoleonův kavalerista jsou neobyčejně barvité paměti, zahrnující příběh dvanácti let života jednoho napoleonského jezdce. Napsal je Charles-Denis Parquin, který se dal jako šestnáctiletý zapsat k 20. pluku jízdních myslivců. Prošel bitvami u Jeny a Pruského Jílového i ruským zajetím, bojoval v tažení na Dunaji roku 1809, pak válčil na Pyrenejském poloostrově s Brity i se španělskými povstalci. Byl přijat k jízdním myslivcům císařské gardy a s nimi se bil v řadě střetů až do jara roku 1814, kdy byl osobně přítomen Napoleonovu odjezdu na Elbu. Jeho paměti vyprávějí nejen o těchto bojích, ale i o mnoha láskách, vášních a o řadě soubojů. Čtou se jako dobrodružný román, avšak toto kritické vydání, pořízené Jiřím Kovaříkem, dokládá, že jde o životní příběh svrchovaně autentický a pravdivý.Paměti Charlese-Denise Parquina, kapitána jízdních myslivců a gardových jízdních myslivců, patří k tomu nejlepšímu a nejživějšímu, co účastníci napoleonských válek ve svých vzpomínkách zachytili. Je to neobyčejně barvitý příběh dvanácti let života jednoho napoleonského jezdce, jenž vypráví o slavných bitvách, spoustě bojů, mnoha láskách i vášních, o řadě soubojů. I když se čte jako román, tvoří skvěle psanou výpověď, kterou její autor, ač vyprávěl hlavně o sobě, příliš nepřikrášlil a nikterak nepřekroutil. První překlad do češtiny je zároveň kritickým a komentovaným vydáním, v němž zjistíte, že kapitánem Parquinem uváděná jména i události dokonale odpovídají archivním záznamům.Napoleonův kavalerista, představovaný v této podobě napoleonským historikem, překladatelem a autorem literatury faktu Jiřím Kovaříkem, je četbou, která vás doslova vtáhne do barvité doby napoleonských válek, do života Napoleonových jezdců, jimž ležel svět pod nohama koní, ženy v náručích a slávu si dobývali čepelemi šavlí.Kniha je bohatě ilustrována dobovými ilustracemi Myrbacha, Dupraye, Wolkera, Sergenta a Roye. Napoleonův Kavalerista - Paměti kapitána Parquina - Kovařík Jiří od nakladatelství Galerie EfEf v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Napoleonův kavalerista - Paměti kapitána Parquina, příslušníka 20. jízdního mysliveckého a 2. gardového jízdního mysliveckého pluku - Jiří Kovářík. Poutavě sepsané autobiografické vzpomínky zachycují bitvy, válečná

tažení i každodenní život vojáků Napoleonova vojska, a to v rozmezí

let 1803-1814 (od Parquinova vstupu k jezdectvu až po Napoleonovu

abdikaci v dubnu 1814). Parquin se rozhodl k napsání pamětí až v

posledních letech svého života, v době, kdy byl uvězněn v pevnosti

Doullens pro účast při pokusu o státní převrat. Memoáry vyšly

poprvé ve dvou svazcích v letech 1843 a 1845 v Paříži a staly se

pro svou čtivost jedním z nejoblíbenějších vzpomínkových textů,

které přibližují období napoleonských válek. V doslovu seznamuje

editor a překladatel s dalšími osudy kapitána Parquina po roce

1814. Publikace: Napoleonův kavalerista - Paměti


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.