Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jiří Konta: Slyšet své srdce

Próza - beletrie

Jiří Konta: Slyšet své srdce

Hodnocení: 1x
  • 4

Jiří Konta: Slyšet své srdce Jiří Konta se narodil 15. února 1922 ve Žlebech u Čáslavi. Maturoval na čáslavském reálném gymnáziu v květnu 1942. Vystudoval na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde byl v roce 1952 jmenován docentem a v roce 1961 řádným profesorem sedimentární ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Slyšet své srdce
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Konta: Slyšet své srdce koupíte i tady

Specifikace Jiří Konta: Slyšet své srdce

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 233 Kč

Jiří Konta se narodil 15. února 1922 ve Žlebech. Koncem května roku 1942 maturoval na reálném gymnáziu v Čáslavi. Vystudoval na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde byl v roce 1952 j ... a dál?

Produkt Jiří Konta: Slyšet své srdce

Jiří Konta: Slyšet své srdce - parametry

Název produktu: Jiří Konta: Slyšet své srdce
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 233 Kč
Maximální cena: 355 Kč
Ušetríte až: 122 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jiří Konta: Slyšet své srdce Jiří Konta se narodil 15. února 1922 ve Žlebech u Čáslavi. Maturoval na čáslavském reálném gymnáziu v květnu 1942. Vystudoval na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde byl v roce 1952 jmenován docentem a v roce 1961 řádným profesorem sedimentární petrologie. Kniha Slyšet své srdce, napsaná v letech 2009–2010, zachycuje autorovy vzpomínky na dětství prožité s rodiči a sourozenci ve Žlebech, léta strávená na čáslavském gymnáziu, pobyt na nucených pracích v Německu či věznění v koncentračním táboře Mauthausenu. Autor líčí své bohaté styky s předními geology, navázané během spolupráce s významnými vědeckými pracovišti zejména v USA, či okolnosti založení mezinárodního vědeckého časopisu Applied Clay Science, k němuž došlo z jeho podnětu, a kromě historických osudů Evropy tematizuje i hrozby vybízející k reflexi stávajícího směřování lidstva. Obzvláštní význam má tato kniha nejen pro pamětníky popisovaných dob a míst Žlebů a Čáslavi ale především pro dnešní obyvatele. Jiří Konta příjemným a čtivým způsobem popisuje ve Žlebech místa kde prožíval léta svého dětství i dospívání, z nichž již řada neexistuje, nebo jsou změněna k nepoznání.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.