Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jiří Kadleček: Geometrie v rovině a v prostoru

Učebnice/Odborná literatura

Jiří Kadleček: Geometrie v rovině a v prostoru

Hodnocení: 1x
  • 4

Obsah Předmluva 1 Úvod do planimetrie 2 Základem jsou trojúhelníky 3 Shodnost trojúhelníků 4 Shrnutí a opakování 5 Jak řešíme konstrukční úlohy 6 Základní konstrukce trojúhelníků a trojúhelníková nerovnost 7 Osy, výšky a těžnice v trojúhelníku, kružnice opsaná a vepsaná 8 Kružnice, obvodové a středové úhly 9 Shrnutí ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Kadleček: Geometrie v rovině a v prostoru koupíte i tady

Specifikace Jiří Kadleček: Geometrie v rovině a v prostoru

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 76 Kč

Učebnice geometrie je vhodná pro všechny typy středních škol s nižší hodinovou dotací matematiky včetně středních odborných učilišť. Planimetrická část učebnice ukazuje geometrii v rovině jako poz ... a dál?

Produkt Jiří Kadleček: Geometrie v rovině a v prostoru

Jiří Kadleček: Geometrie v rovině a v prostoru - parametry

Název produktu: Jiří Kadleček: Geometrie v rovině a v prostoru
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 76 Kč
Maximální cena: 144 Kč
Ušetríte až: 68 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Obsah Předmluva 1 Úvod do planimetrie 2 Základem jsou trojúhelníky 3 Shodnost trojúhelníků 4 Shrnutí a opakování 5 Jak řešíme konstrukční úlohy 6 Základní konstrukce trojúhelníků a trojúhelníková nerovnost 7 Osy, výšky a těžnice v trojúhelníku, kružnice opsaná a vepsaná 8 Kružnice, obvodové a středové úhly 9 Shrnutí a opakování 10 Posunutí v rovině 11 Otočení a středová souměrnost 12 Osová souměrnost 13 Shrnutí a opakování 14 Podobnost trojúhelníků 15 Věty Eukleidovy a věta Pythagorova 16 Stejnolehlost 17 Shrnutí a opakování 18 Aplikace planimetrie 19 Dodatek o tom, že každá hra má pravidla 20 Dodatek o důležitosti zobrazení v geometrii 21 Úvod do stereometrie 22 Vzájemná poloha bodů, přímek a rovin 23 Hranoly, jehlany a mnohostěny 24 Shrnutí a opakování 25 Vzájemná poloha tří bodů, tří přímek a tří rovin 26 Průniky mnohostěnů s přímkou a rovinou 27 Shrnutí a opakování 28 Vzdálenosti a odchylky 29 Pravidelná tělesa a volné rovnoběžné promítání 30 Shrnutí a opakování 31 Válce, kužele, koule 32 Sítě, povrchy, objemy 33 Shrnutí a opakování 34 Dodatek o konstrukčních úlohách v prostoru 35 Dodatek o zobrazení prostoru na prostor Řešení úloh z planimetrie Řešení úloh ze stereometrie Seznam použitých matematických symbolů Rejstřík Nová učebnice geometrie je vhodná pro všechny typy středních škol s nižší hodinovou dotací matematiky včetně středních odborných učilišť. Planimetrická část učebnice ukazuje geometrii v rovině jako pozoruhodný a zároveň velice lidský výtvor; snaží se udržet zájem žáků a vyvolat jejich spolupráci. Cílem stereometrické části je zejména rozvíjení prostorové představivosti; k tomu směřuje i řešení konstrukčních úloh v prostoru. Obsáhlá kapitola je věnována povrchům a objemům těles. Kromě všech nejpodstatnějších pojmů a tvrzení (s přijatelným počtem srozumitelných důkazů) přináší učebnice řadu otázek a více než 340 úloh s podrobným řešením na konci knížky. I tím chce přispět k zapojení žáků do výuky - nepředpokládá ani předchozí matematické znalosti, ani matematický talent, ale je určena všem, kteří uvěří, že jim znalost základů geometrie bude užitečná. Schválilo MŠMT ČR č.j. 19074/94-23 dne 11.7.1994 k zařazení do seznamu učebnic pro střední školy.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.