Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jiří Hrbek: Evropa a absolutismus v 17. a 18. století (1948-1789)

Knihy

Jiří Hrbek: Evropa a absolutismus v 17. a 18. století (1948-1789)

Hodnocení: 1x
  • 4

Evropa a absolutismus v 17. a 18. století - Hrbek Jiří. Evropa a absolutismus v 17. a 18. století Období evropských dějin mezi třicetiletou válkou a Francouzskou revolucí se vyznačovalo mimo jiné posílením centrální vlády na úkor samostatnosti jednotlivých regionů. Díky němu se začaly objevovat instituce, které dnes ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Hrbek: Evropa a absolutismus v 17. a 18. století (1948-1789) koupíte i tady

Specifikace Jiří Hrbek: Evropa a absolutismus v 17. a 18. století (1948-1789)

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 136 Kč

Období evropských dějin mezi třicetiletou válkou a Francouzskou revolucí se vyznačovalo mimo jiné posílením centrální vlády na úkor samostatnosti jednotlivých regionů. Díky němu se začaly objevovat in ... a dál?

Produkt Jiří Hrbek: Evropa a absolutismus v 17. a 18. století (1948-1789)

Jiří Hrbek: Evropa a absolutismus v 17. a 18. století (1948-1789) - parametry

Název produktu: Jiří Hrbek: Evropa a absolutismus v 17. a 18. století (1948-1789)
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 136 Kč
Maximální cena: 239 Kč
Ušetríte až: 103 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Evropa a absolutismus v 17. a 18. století - Hrbek Jiří. Evropa a absolutismus v 17. a 18. století Období evropských dějin mezi třicetiletou válkou a Francouzskou revolucí se vyznačovalo mimo jiné posílením centrální vlády na úkor samostatnosti jednotlivých regionů. Díky němu se začaly objevovat instituce, které dnes máme spojeny s moderním státem, byť se často jednalo o jejich zárodečnou formu. Centralizace se dotýkala většiny odvětví společenského života, nejvíce pak politického dění, ale i ekonomiky či náboženství. Z touhy po jednotě vycházelo také myšlení, ať už stavělo na vrchol pomyslné hierarchie Boha nebo později, v době osvícenství, rozum. Absolutismus byl vždy jen pomocným termínem, kterým se snažili historici popsat tendenci, jež se dotýkala většiny evropského kontinentu. Ačkoli tento pojem tkví v oblasti politických dějin, přičemž za vzor slouží Francie krále Slunce Ludvíka XIV., dokážeme s jeho pomocí postihnout i dějiny hospodářské (merkantilismus), náboženské (konfesionalizace), kulturní (panovnická propaganda v umění) či dějiny každodennosti (sociální disciplinace). Předkládaná kniha je prvním českým zpracováním, které podobnou interpretaci nabízí… . Evropa a absolutismus v 17. a 18. století - Hrbek Jiří od nakladatelství v kategorii Historie a military | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.