Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jiří Hanibal: Kat lidumil

Próza - beletrie

Jiří Hanibal: Kat lidumil

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: Nový historický román našeho oblíbeného autora vypráví pravdivý příběh obdivuhodné osobnosti a význačné postavy dějin – Karla Hussa z Chebu, který se dokázal vzepřít svému životnímu údělu i předsudkům a názorům své doby. Tento samouk, na svou dobu mimořádný vzdělanec, se z kata stal uznávaným léčitelem, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Kat lidumil
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Hanibal: Kat lidumil koupíte i tady

Specifikace Jiří Hanibal: Kat lidumil

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 79 Kč

Nový historický román našeho oblíbeného autora vypráví pravdivý příběh obdivuhodné osobnosti a význačné postavy dějin – Karla Hussa z Chebu, který se dokázal vzepřít svému životnímu údělu i předsudkům ... a dál?

Produkt Jiří Hanibal: Kat lidumil

Jiří Hanibal: Kat lidumil - parametry

Název produktu: Jiří Hanibal: Kat lidumil
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 79 Kč
Maximální cena: 99 Kč
Ušetríte až: 20 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: Nový historický román našeho oblíbeného autora vypráví pravdivý příběh obdivuhodné osobnosti a význačné postavy dějin – Karla Hussa z Chebu, který se dokázal vzepřít svému životnímu údělu i předsudkům a názorům své doby. Tento samouk, na svou dobu mimořádný vzdělanec, se z kata stal uznávaným léčitelem, znalcem mineralogie a významným sběratelem. Obdiv k tak mimořádnému člověku cítil také i sám J. W. Goethe. I zásluhou tohoto přátelství se Jan Huss stal nakonec správcem sbírek kancléře Metternicha na zámku Kynžvart. Ukázka z textu

Karlovi bylo, jako by se vracel z daleké, neznámé země. Cítil vedle sebe Frídin dech a pak zaslechl její slova: „Kdy se pro mě vrátíš?“ Vyděsil se. Takhle daleko neuvažoval. Odpověděl vyhýbavě, ale dostatečně výmluvně: „Přijdu za tebou…, ale ne pro tebe.“ „Proč?“ zeptala se Frída zklamaně. „Jsem ženatý…“ „Já vím. Mně to nevadí. Odejdeme spolu někam, kde nás nikdo nebude znát, kde nebude nikdo nic vědět o naší minulosti!“ Znělo to lákavě. Zapomenout a smazat všechno, co dosud bylo, a vybudovat si někde jinde docela jiný život, jako by teprve začínal. A sotva na to pomyslel, věděl, že to není možné a že to

neudělá. Máme i další knihy autora Jiřího Hanibala:


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.