Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jiří Gruša: Právo útrpné

Knihy

Jiří Gruša: Právo útrpné

Hodnocení: 1x
  • 4

Právo útrpné – Torna, Světlá lhůta, Právo útrpné, Cvičení mučení, Modlitba k Janince - Jiří Gruša. K autorovým pětašedesátinám (10. 11. 2003) přichází nakladatelství Akropolis s Grušovými prvními pěti básnickými sbírkami, které prakticky nejsou k dispozici. Jde o tři sbírky, vydané v Čechách ještě před autorovým ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Gruša: Právo útrpné koupíte i tady

Specifikace Jiří Gruša: Právo útrpné

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 33 Kč

K autorovým pětašedesátinám (10. 11. 2003) přichází nakladatelství Akropolis s Grušovými prvními pěti básnickými sbírkami, které prakticky nejsou k dispozici. Jde o tři sbírky, vydané v Čechách ještě ... a dál?

Produkt Jiří Gruša: Právo útrpné

Jiří Gruša: Právo útrpné - parametry

Název produktu: Jiří Gruša: Právo útrpné
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 33 Kč
Maximální cena: 189 Kč
Ušetríte až: 156 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Právo útrpné – Torna, Světlá lhůta, Právo útrpné, Cvičení mučení, Modlitba k Janince - Jiří Gruša. K autorovým pětašedesátinám (10. 11. 2003) přichází nakladatelství Akropolis s Grušovými prvními pěti básnickými sbírkami, které prakticky nejsou k dispozici. Jde o tři sbírky, vydané v Čechách ještě před autorovým odchodem do zahraničí, a o dvě sbírky nepublikované. Právo útrpné (které je zde uveřejněno vůbec poprvé) autor odevzdal v roce 1964 do nakladatelství Mladá fronta, odkud si sbírku po tři čtvrtě roce „vyžádal zpátky, zdrcen polemikou, která se strhla kolem mého působení v časopise Tvář, trestním stíháním, s ním spojenými neurvalostmi oficialit a také mlčením mnoha přátel“. Modlitbu k Janince autor napsal v 70. letech, kdy však již byl doma zbaven publikačních možností. Grušova prvně publikovaná sbírka (Torna, 1962) programově usilovala o zachycení krystalického, imaginativního „života v nás“, charakterizuje ji však i smysl pro dětské poetično. Později v Grušově poezii převážila reflexivní lyrická bilance generačního údělu, která posléze vyústila až v sarkastickou filozofii umění, v odmítání konvenčního myšlení a ve fundamentální příklon k existenciální problematice moderního člověka (Světlá lhůta, 1964). Po knížce, ovlivněné mj. i surrealismem (Cvičení mučení, 1969), uveřejnil Jiří Gruša (již v samizdatu) sbírku Modlitba k Janince (1974), deziluzivní básnickou skladbu o traumatické atmosféře 70. let. Doprovodná studie Vladimíra Karfíka postihuje Grušovo místo v kontextu české poezie 60. a 70. let a specifiku jeho básnického výrazu. Právo útrpné – Torna, Světlá lhůta, Právo útrpné, Cvičení mučení, Modlitba k Janince - Jiří Gruša od nakladatelství Akropolis v kategorii Beletrie | Poezie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor: Jiří GrušaNakladatelství: AKROPOLISPočet stránek: 236Rozměry (výška x šířka x tloušťka): 127x112x22 mmISBN: 80-7304-034-4


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.