Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jiří Fidler: Ukrajina

Knihy naučná literatura

Jiří Fidler: Ukrajina cena od 0 Kč

Jiří Fidler: Ukrajina

Hodnocení: 1x
  • 5

Politické změny na východě Evropy před 25 lety přinesly mimo jiné zajímavou ideu tzv. konce dějin. Tehdy se zdálo, že vše důležité již proběhlo a historický vývoj je ukončen. Jako většina zásadních prognóz, i tato se ukázala být naprosto odtržená od reality. Události posledních dvou nebo tří let se zcela ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Jiří Fidler: Ukrajina - parametry

Název produktu: Jiří Fidler: Ukrajina
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 5
Podrobný popis:

Politické změny na východě Evropy před 25 lety přinesly mimo jiné zajímavou ideu tzv. konce dějin. Tehdy se zdálo, že vše důležité již proběhlo a historický vývoj je ukončen. Jako většina zásadních prognóz, i tato se ukázala být naprosto odtržená od reality. Události posledních dvou nebo tří let se zcela vymykají všemu, na co jsme byli ještě nedávno z našeho středoevropského pohledu zvyklí. Události se nejen prudce ženou vpřed a vytvářejí tak nejnovější dějiny, ale také jsou podněcovány či ovlivňovány dobou minulou, historickými vztahy a zkušenostmi. Ottovo nakladatelství se rozhodlo na tento vcelku překotný historický vývoj reagovat novou edicí zaměřenou na nejnovější dějiny států. Knihy nevelké rozsahem, ale plné faktografie, obrazových a mapových příloh přibližují čtenářské obci nejdůležitější historické události jednotlivých států a národů, a to hlavně za posledních sto let jejich existence. Úvodní díl nové edice se věnuje Ukrajině, právě ta se v posledních letech nejčastěji objevuje ve zpravodajských relacích. Změny, k nimž zde dochází, mají obrovský význam pro celou Evropu a zároveň jsou do určité míry důsledkem předchozího historického vývoje. Pro orientaci v ukrajinské současnosti je znalost základních dat z dějin této země nezbytná. Českému čtenáři kniha, jež by aspoň rámcově postihla historii Ukrajiny až do současnosti, chybí téměř dvě desetiletí. První svazek nové ediční řady se tento dluh, jejž mají čeští historikové, snaží odstranit. Nejnovější dějiny Ukrajiny nejsou všezahrnující vědeckou syntézou, ale spíše průvodcem po historii této tolik zkoušené země. Kniha je rozdělena na více než tři desítky kapitol mapujících nejdůležitější okamžiky ukrajinských dějin. Každá kapitola je tvořena datovým přehledem, přičemž nejdůležitější události jsou rozebrány ve zvláštních textech. Obrazový doprovod tvoří pět desítek mapových a přes dvě stovky obrazových příloh.

Autor: Jiří FidlerEdice: Ottovy nejnovější dějinyVazba: Pevná bez přebalu leskláISBN: 978-80-7451-470-8Počet stran: 168Rozměry: 300,0 x 210,0 x 0,0


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.