Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jiří Fidler, Martin Čížek: Na zrazeném nebi

Knihy naučná literatura

Jiří Fidler, Martin Čížek: Na zrazeném nebi

Hodnocení: 1x
  • 4

Na zrazeném nebi – Encyklopedie československého vojenského letectva za branné pohotovosti státu na podzim 1938 - Jiří Fidler. Pravděpodobně nenalezneme v novodobých českých vojenských dějinách frekventovanější téma než problematiku branné pohotovosti státu na podzim 1938 a kapitulaci československé politické ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89201
skladem

Jaké má kniha
Na zrazeném nebi
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Fidler, Martin Čížek: Na zrazeném nebi koupíte i tady

Specifikace Jiří Fidler, Martin Čížek: Na zrazeném nebi

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 256 Kč

Pravděpodobně nenalezneme v novodobých českých vojenských dějinách frekventovanější téma než problematiku branné pohotovosti státu na podzim 1938 a kapitulaci československé politické reprezentace. ... a dál?

Produkt Jiří Fidler, Martin Čížek: Na zrazeném nebi

Jiří Fidler, Martin Čížek: Na zrazeném nebi - parametry

Název produktu: Jiří Fidler, Martin Čížek: Na zrazeném nebi
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 256 Kč
Maximální cena: 390 Kč
Ušetríte až: 134 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Na zrazeném nebi – Encyklopedie československého vojenského letectva za branné pohotovosti státu na podzim 1938 - Jiří Fidler. Pravděpodobně nenalezneme v novodobých českých vojenských dějinách frekventovanější téma než problematiku branné pohotovosti státu na podzim 1938 a kapitulaci československé politické reprezentace před velmocenským diktátem Francouzské republiky, Italského království, Spojeného království Velké Británie a Severního Irska a Velkoněmecké říše. Každoroční spory mezi zájemci o dané události, které lze zjednodušit na prostou otázku „Měli jsme se bránit?“, kulminují v letech, kdy na posledním místě letopočtu stojí osmička. O branné pohotovosti státu na podzim 1938 toho bylo historiky i žurnalisty napsáno mnoho, přičemž kvalita podávaných informací je sice proměnlivá, ale spíše nedostatečná. Odborných prací, jež by se dokázaly vypořádat s celým tématem, máme totiž jako šafránu, přičemž takové, jež byly napsány bez ideologické kurately, spočítáme na prstech jediné ruky. Ač se to zdá být neuvěřitelné při tom množství potištěného papíru na dané téma, patří problematika branné pohotovosti státu na podzim 1938 zcela jistě mezi bílá místa našich vojenských dějin. Mezerovitost a neúplnost dosavadních informací ostatně poznáme při letmém nahlédnutí do této knihy. Ta se sice zabývá pouze jedním tematickým výsekem dané problematiky, ale rozebírá jej v časovém úseku od září do prosince 1938. To je proti předchozím zpracováním výraznou změnou, jež násobí hodnotu publikace, neboť údaje v ní uvedené dosahují vysokého stupně komplexnosti. Lze tvrdit, že značná část zde uvedených informací byla zatím známa jen několika odborníkům, v takto ucelené podobě je však čtenář dostává do rukou poprvé. Na zrazeném nebi – Encyklopedie československého vojenského letectva za branné pohotovosti státu na podzim 1938 - Jiří Fidler od nakladatelství Libri v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.