Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jiří Brabec: Panství ideologie a moc literatury - Studie, kritiky, portréty (1991-2008)

Učebnice/Odborná literatura

Jiří Brabec: Panství ideologie a moc literatury - Studie, kritiky, portréty (1991-2008)

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Panství ideologie a moc literatury - Studie, kritiky, portréty (1991–2008) - Jiří Brabec. Literární historik, vysokoškolský pedagog, kritik a editor Jiří Brabec (1929) je bezesporu výrazná autorita oboru, přesto nebyly jeho texty roztroušené po časopisech a sbornících knižně dosud zveřejněny. Příčinu lze ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Panství ideologie a moc..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Brabec: Panství ideologie a moc literatury - Studie, kritiky, portréty (1991-2008) koupíte i tady

Specifikace Jiří Brabec: Panství ideologie a moc literatury - Studie, kritiky, portréty (1991-2008)

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 159 Kč

Literární historik, vysokoškolský pedagog, kritik a editor Jiří Brabec (1929) je bezesporu výrazná autorita oboru, přesto nebyly jeho texty roztroušené po časopisech a sbornících knižně dosud zveřejně ... a dál?

Produkt Jiří Brabec: Panství ideologie a moc literatury - Studie, kritiky, portréty (1991-2008)

Jiří Brabec: Panství ideologie a moc literatury - Studie, kritiky, portréty (1991-2008) - parametry

Název produktu: Jiří Brabec: Panství ideologie a moc literatury - Studie, kritiky, portréty (1991-2008)
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 159 Kč
Maximální cena: 289 Kč
Ušetríte až: 130 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Panství ideologie a moc literatury - Studie, kritiky, portréty (1991–2008) - Jiří Brabec. Literární historik, vysokoškolský pedagog, kritik a editor Jiří Brabec (1929) je bezesporu výrazná autorita oboru, přesto nebyly jeho texty roztroušené po časopisech a sbornících knižně dosud zveřejněny. Příčinu lze snad hledat v autorově pracovním vytížení, pedagogické činnosti a práci ediční (zvláště příprava Spisů T. G. Masaryka a Díla Jaroslava Seiferta). Svazek, který má tuto citelnou mezeru alespoň z části zaplnit, je výborem ze studií, přednášek, konferenčních příspěvků a bohaté tvorby publicistické, a to z období posledních dvaceti let. Těžiště knihy tvoří projevy, které se vyslovují k aktuálním problémům dnešní literatury, literární vědy či historiografie, současně se mnohé z nich obracejí i k základním kulturním otázkám přítomnosti. První a nejrozsáhlejší část knihy přináší studie a přednášky a postihuje téměř všechny oblasti Brabcova odborného zájmu. Vedle prací věnovaných obecně problémům literární historie (např. Modely kritické reflexe moderní české literatury) je to zejména významný celek masarykovských studií. V této části knihy nalezne čtenář též studie věnované osobnostem, z nichž k některým se Brabec opakovaně po léta vrací, například H. G. Schauerovi, E. Chalupnému, F. X. Šaldovi, V. Černému, K. Teigovi, Z. Kalandrovi, F. Vodičkovi a K. Šiktancovi. Zastoupeny jsou též studie sledující témata, jako jsou například antisemitismus v literatuře přelomu 19. a 20. století, literárněhistorické zkoumání baroka, interpretace expresionismu ve dvacátých letech 20. století, problémy estetické normy v totalitním systému či literární historie v 70. a 80. letech 20. století. Druhá část knihy představuje Brabcovu publicistickou tvorbu (otiskovanou zejména v Nových knihách, Literárních novinách a Respektu). Pořadatelé se zde soustředili především na rozsáhlejší kritiky publikací, nad nimiž autor dokázal formulovat obecnější stanoviska k metodologickým otázkám literárněvědných přístupů (např. Tvorba a osobnost Václava Černého, Duchovní dějiny podle Putny, Krize vědeckého myšlení?). V závěrečné třetí části přináší edice výběr z řady Brabcových předmluv, doslovů či portrétů, které přinášejí ucelený pohled na sledované osobnosti a vyhraněnou interpretaci dané figury (K. Hlaváček, Z. Kalandra apod.). – S doslovem Daniela Vojtěcha. Ediční příprava Jiří Flaišman a Michal Kosák. Vychází za podpory Ministerstva kultury ČR a Nadace Českého literární fondu. Publikace: Panství ideologie a moc literatury - Studie, kritiky, portréty (1991–2008) - Jiří Brabec. Panství ideologie a moc lit. - Studie, kritiky, portréty (1991-2008) - AKROPOLIS - Jazyk: CZ - 320 str. - ISBN: 978-80-87310-02-


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.