Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jindřich Vybíral: Reissigova vila v Brně a reforma rodinného domu po roce 1900

Knihy naučná literatura

Jindřich Vybíral: Reissigova vila v Brně a reforma rodinného domu po roce 1900

Hodnocení: 1x
  • 4

Reissigova vila v Brně a reforma rodinného domu po roce 1900 – The Reissig Villa in Brno and the Reform of the Family House After 1900 - Jindřich Vybíral. Leopold Bauer (1872-1938) je postava toho druhu, jaký historie moderní architektury donedávna příliš nemilovala. Na počátku své dráhy patřil k protagonistům ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Reissigova vila v Brně ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jindřich Vybíral: Reissigova vila v Brně a reforma rodinného domu po roce 1900

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 107 Kč

Leopold Bauer (1872–1938) je postava toho druhu, jaký historie moderní architektury donedávna příliš nemilovala. Na počátku své dráhy patřil k protagonistům moderní architektury ve střední Evropě, později však popřel svá východiska a přešel na pozice nového historismu. Vila advokáta Karla Reissiga v Brně postavená v letech 1901–1902 je jeho první a pravděpodobně také nejvýznamnější architektonickou realizací. ... a dál?

Produkt Jindřich Vybíral: Reissigova vila v Brně a reforma rodinného domu po roce 1900

Jindřich Vybíral: Reissigova vila v Brně a reforma rodinného domu po roce 1900 - parametry

Název produktu: Jindřich Vybíral: Reissigova vila v Brně a reforma rodinného domu po roce 1900
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 107 Kč
Maximální cena: 123 Kč
Ušetríte až: 16 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Reissigova vila v Brně a reforma rodinného domu po roce 1900 – The Reissig Villa in Brno and the Reform of the Family House After 1900 - Jindřich Vybíral. Leopold Bauer (1872-1938) je postava toho druhu, jaký historie moderní architektury donedávna příliš nemilovala. Na počátku své dráhy patřil k protagonistům moderní architektury ve střední Evropě, později však popřel svá východiska a přešel na pozice nového historismu. Vila advokáta Karla Reissiga v Brně postavená v letech 1901-1902 je jeho první a pravděpodobně také nejvýznamnější architektonickou realizací. Autor s erudicí sobě vlastní a se smyslem pro detail i široké souvislosti předkládá kultivovaným jazykem a zajímavou formou fresku vývoje rodinného domu ve středoevropském kontextu, ale nezapomíná stále poukazovat na provázanost s vývojem světové architektury a na kořeny, jež skrývají principy stavění na počátku nového století. Hlavními prameny k autorově práci jsou jeho detailní znalosti zahraniční literatury a vlastní zevrubný archivní výzkum. Představuje dům, který byl dobovou publicistikou označen za první moderní dům v Rakousku, jeho architekta i stavebníky. Jindřich Vybíral studoval bohemistiku, historii a dějiny umění na univerzitách v Ostravě, Brně a Londýně. Působí jako profesor a vedoucí katedry dějin umění na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. O architektuře 19. a 20. století vydal řadu studií a také knižní publikace Zrození velkoměsta (1997 a 2003, německy 2001), Století dědiců a zakladatelů (1999), Česká architektura na prahu moderní doby (2002) a Mladí mistři (2002, německy 2007). Reissigova vila v Brně a reforma rodinného domu po roce 1900 – The Reissig Villa in Brno and the Reform of the Family House After 1900 - Jindřich Vybíral od nakladatelství Barrister & Principal v kategorii | Brno za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.