Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jindřich Francek: Velké dějiny zemí Koruny České - zločinnost a bezpráví

Knihy naučná literatura

Jindřich Francek: Velké dějiny zemí Koruny České - zločinnost a bezpráví

Hodnocení: 1x
  • 4

Velké dějiny zemí Koruny české – Zločinnost a bezpráví - Jindřich Francek . Kniha renomovaného historika Jindřicha Francka, která vychází v tematické řadě Velkých dějin zemí Koruny české, je dosud nejrozsáhlejší monografií věnovanou dějinám trestní spravedlnosti a kriminality, ale i zneužívání trestního práva v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89176
skladem

Jaké má kniha
Velké dějiny zemí Korun..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jindřich Francek: Velké dějiny zemí Koruny České - zločinnost a bezpráví koupíte i tady

Specifikace Jindřich Francek: Velké dějiny zemí Koruny České - zločinnost a bezpráví

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 545 Kč

Monografie věnovaná dějinám trestní spravedlnosti a kriminality, ale i zneužívání trestního práva v kontextu historie českých zemí od nejstarších dob až do druhé poloviny 20. století. Vychází v tematické řadě Velkých dějin zemí Koruny české. ... a dál?

Produkt Jindřich Francek: Velké dějiny zemí Koruny České - zločinnost a bezpráví

Jindřich Francek: Velké dějiny zemí Koruny České - zločinnost a bezpráví - parametry

Název produktu: Jindřich Francek: Velké dějiny zemí Koruny České - zločinnost a bezpráví
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 545 Kč
Maximální cena: 790 Kč
Ušetríte až: 245 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Velké dějiny zemí Koruny české – Zločinnost a bezpráví - Jindřich Francek . Kniha renomovaného historika Jindřicha Francka, která vychází v tematické řadě Velkých dějin zemí Koruny české, je dosud nejrozsáhlejší monografií věnovanou dějinám trestní spravedlnosti a kriminality, ale i zneužívání trestního práva v kontextu historie českých zemí od nejstarších dob až do druhé poloviny 20. století, od středověkého souboru právních norem zvaného Zákon sudnyj ljudem až po politické procesy namířené proti československému disentu. Autor podává nejen historický přehled vývoje kriminality a trestního práva, ale představuje i stovky zajímavých osobností, které byly spravedlivě nebo zcela nespravedlivě souzeny či trestní spravedlnosti úspěšně unikaly. Nechybí kapitoly věnované čarodějnickým procesům, příběhy nejslavnějších lupičů, vražd, podvodů atd. Významnou součástí knihy jsou i kapitoly popisující, jakým způsobem zneužívaly trestní právo totalitní režimy 20. století. Mimořádně erudované a zároveň čtivě zpracované dílo je určeno jak odborníkům z oboru dějin trestní spravedlnosti tak i široké skupině čtenářů se zájmem o české dějiny. Velké dějiny zemí Koruny české – Zločinnost a bezpráví - Jindřich Francek od nakladatelství Paseka v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Franckova kniha zahajuje řadu monotématických prací, doplňujících ediční řadu "Velké dějiny zemí koruny české", a je věnována problematice "zločinu a trestu" v kontextu historie českých zemí od nejstarších dob až do konce 20.století. Autor podává netoliko přehled vývoje kriminality a trestního práva, ale i pokusů o prevenci trestní delikvence. Všímá si zároveň sílících snah moderního establishmentu o kriminalizaci deliktů politických a zjevných dokladů politické represe. Cenné jsou také pasáže o proměnách kvalifikace trestných činů (zločinů i přestupků), vyšetřovacích metod a pochopitelně i známých a méně známých soudních procesů, jež nezřídka končily vynesením hrdelních trestů. Kniha svou koncepcí, rozsahem, dokumentačním vybavením i grafickou podobou souzní s výše zmíněnou ediční řadou nakladatelství Paseka.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.