Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Jindřich Francek: Lovecká vášeň v proměnách století

Knihy osobnosti a fakta

Jindřich Francek: Lovecká vášeň v proměnách století

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Lovecká vášeň v proměnách staletí - Jindřich Francek. Lov byl ve středověku a v raném novověku převažující součástí života aristokratické společnosti a jeho vrcholnou formu představovala jezdecká štvanice se psy na jelena nebo srnce. Šlechtické družiny lovily zvěř především pro požitek či trofeje a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Lovecká vášeň v proměná..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jindřich Francek: Lovecká vášeň v proměnách století koupíte i tady

Specifikace Jindřich Francek: Lovecká vášeň v proměnách století

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 185 Kč

Lov byl ve středověku a v raném novověku převažující součástí života aristokratické společnosti a jeho vrcholnou formu představovala jezdecká štvanice se psy na jelena nebo srnce. Šlechtické družiny l ... a dál?

Produkt Jindřich Francek: Lovecká vášeň v proměnách století

Jindřich Francek: Lovecká vášeň v proměnách století - parametry

Název produktu: Jindřich Francek: Lovecká vášeň v proměnách století
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 185 Kč
Maximální cena: 346 Kč
Ušetríte až: 161 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Lovecká vášeň v proměnách staletí - Jindřich Francek. Lov byl ve středověku a v raném novověku převažující součástí života aristokratické společnosti a jeho vrcholnou formu představovala jezdecká štvanice se psy na jelena nebo srnce. Šlechtické družiny lovily zvěř především pro požitek či trofeje a zásobování panovnického dvora i velmožských kuchyní přenechávaly lesnickému personálu. Zvěřina však mívala své stabilní místo též na stolech měšťanů a poddaných. Ti ovšem nesměli legálně provozovat myslivost, vyhrazenou privilegovaným, a tak rádi a často pytlačili. Vzhledem k tomu, že se zvěř pokládala za součást pozemku, a tedy i vlastnictví jeho držitele, posuzovalo se pytláctví jako krádež. Vyskytly se rovněž případy, kdy delikventi považovali – podobně jako šlechtici – lov zvěře se zbraní v ruce za druh adrenalinové zábavy. Pytlačilo se nejen v lesích a na polích, ale také v rybnících, řekách, haltýřích a ve včelích úlech. Kniha Jindřicha Francka vznikla na základě výzkumu trestněprávních pramenů a přináší čtenářům autentické lovecké a pytlácké příběhy. Její součástí je edice několika mysliveckých řádů, které se staly základem represivních opatření proti pytlákům; z nich mnohé jsou zde publikovány poprvé. Publikace: Lovecká vášeň v proměnách staletí - Jindřich Francek. Jindřich FrancekHavran 2008Kniha, čeština, 240 stran Autor knihy Jindřich Francek, Vydavatelstvo Havran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.