Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jens Ebert: Polní pošta ze Stalingradu

Knihy naučná literatura

Jens Ebert: Polní pošta ze Stalingradu

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha představuje první českou monografii, která přibližuje vývoj francouzsko-německých vztahů v letech 1950-2000 a jež je z velké části založena na původním výzkumu. Lucie Filipová nahlíží na toto téma v souladu s konceptem "dějin zdola", který ukazuje, že k navázání dlouhodobé spolupráce mezi Francií a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8935
skladem

Jaké má kniha
Polní pošta ze Stalingr..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jens Ebert: Polní pošta ze Stalingradu koupíte i tady

Specifikace Jens Ebert: Polní pošta ze Stalingradu

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 253 Kč

Tato kniha obsahuje více než dvě stě dosud nezveřejněných dopisů polní pošty, jejichž pisateli byli členové armády bojující u Stalingradu. V rozsáhlém eseji je pak nastíněn vznik "stalingradského mýtu". ... a dál?

Produkt Jens Ebert: Polní pošta ze Stalingradu

Jens Ebert: Polní pošta ze Stalingradu - parametry

Název produktu: Jens Ebert: Polní pošta ze Stalingradu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 253 Kč
Maximální cena: 429 Kč
Ušetríte až: 176 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha představuje první českou monografii, která přibližuje vývoj francouzsko-německých vztahů v letech 1950-2000 a jež je z velké části založena na původním výzkumu. Lucie Filipová nahlíží na toto téma v souladu s konceptem "dějin zdola", který ukazuje, že k navázání dlouhodobé spolupráce mezi Francií a Německem přispěly nejen politické, hospodářské a kulturní elity, ale i zapojení několika milionů řadových občanů - zde konkrétně sledované na příkladu partnerství měst či menších obcí. Tato partnerství jsou ve francouzsko-německém případě specifická celkovým počtem (přes dva tisíce případů v roce 2000), rozmanitostí společných aktivit i mírovým potenciálem, který s nimi byl od počátku spojován a díky němuž plní nejen v Evropě nezpochybnitelnou modelovou roli. Kniha je určena jak zájemcům o vztahy dvou stěžejních aktérů současné evropské politiky, tak těm, kteří se zabývají zahraničními aktivitami obcí a měst. V mnoha ohledech může být inspirativní také pro interpretaci česko-německých vztahů. Vychází v edici Historie. Publikace: Polní pošta ze Stalingradu - Jens Ebert. Bitva o Stalingrad skončila 2. února 1943 kapitulací 6. německé

armády. Bezprostředně nato začal boj o její historické zhodnocení a

interpretaci. Zničující porážka wehrmachtu, který byl až do té doby

pokládán za neporazitelnou armádu, byla záhy popsána

mytologizujícími pojmy a obrazy - tento náhled na bitvu je v mnoha

naučných i uměleckých dílech patrný dodnes.Tato kniha obsahuje více

než dvě stě dosud nezveřejněných dopisů polní pošty, jejichž

pisateli byli členové armády bojující u Stalingradu. V rozsáhlém

eseji je pak nastíněn vznik "stalingradského mýtu".Přeložila Zuzana

Slanařová. Vychází v edici Historie Publikace: Polní pošta ze Stalingradu - Jens Ebert. K 60. výročí velké bitvy na Volze vyzval bývalý spolkový ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher ve vysílání stanice Deutschlandfunk posluchače, aby do rozhlasu zasílali dosud nezveřejněné dopisy příslušníků německé armády bojující u Stalingradu. Odpovědí mu přišlo velké množství dosud neznámých svědectví, která jsou zachycena v této knize. Editor Jens Ebert v rozsáhlém doslovu nastiňuje dějiny mytologizace bitvy o Stalingrad.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.