Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jean Plaidy: Nejistá koruna

Próza - beletrie

Jean Plaidy: Nejistá koruna

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : Jean Plaidy, Nejistá koruna je románem od Jean Plaidy , který na pozadí historických událostí vypráví o vztahu Jindřicha Tudora a Alžběty z Yorku. S Jinřichem Tudorem jako následníkem trůnu se nikdy nepočítalo. Jeho nárok na trůn byl pochybný a po dosažení plnoletosti strávil čtrnáct let v exilu ve ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.64286
skladem

Jaké má kniha
Nejistá koruna
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jean Plaidy: Nejistá koruna

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 263 Kč

Jednou z nejvýraznějších královských dynastií na území dnešní Velké Británie byli bezesporu Tudorovci, kteří vládli na anglickém trůnu téměř 120 let. Jak se ale na trůn vlastně dostali? Prvním panovníkem z tohoto rodu byl Jindřich VII. Tudor. Právě o tom, jak se přišel k vládě nad Anglií, vypráví publikace s názvem Nejistá koruna. V knize Nejistá koruna se čtenář dozví o tom, jak byl Jindřichův nárok na trůn zpočátku velice slabý. Byl to až jeho politický sňatek s Alžbětou z Yorku, díky němuž Jindřich zajistil » ... a dál?

Produkt Jean Plaidy: Nejistá koruna

Jean Plaidy: Nejistá koruna - parametry

Název produktu: Jean Plaidy: Nejistá koruna
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 263 Kč
Maximální cena: 276 Kč
Ušetríte až: 13 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : Jean Plaidy, Nejistá koruna je románem od Jean Plaidy , který na pozadí historických událostí vypráví o vztahu Jindřicha Tudora a Alžběty z Yorku. S Jinřichem Tudorem jako následníkem trůnu se nikdy nepočítalo. Jeho nárok na trůn byl pochybný a po dosažení plnoletosti strávil čtrnáct let v exilu ve francouzské Bretani. Když se rozhodl k návratu, shromáždil malou armádu a vešel do dějin účastí v bitvě u Bosworthu, kde zvítězil na celé čáře. Tímto počinem definitivně ukončil vleklou Válku růží a zapsal se do povědomí poddaných anglické koruny jako schopný stratég. Jeho dalším krokem k vládě nad Anglií musel být výhodný sňatek. Výběrem vhodné nevěsty mohl posílit svůj nárok na trůn a tak se také stalo. Jeho manželkou se stala Alžběta z Yorku, dcera a přímá dědička krále Edwarda IV. Tímto spojením se uklidnily všechny politické machinace, protože válčící rody byly spojeny pokrevním poutem. Alžběta měla také nepopiratelný nárok na anglický trůn, a tak se Jindřichu Tudorovi podařilo založit tudorovskou dynastii a zajistit svým potomkům dědičné právo na anglickou korunu. Přestože toto manželství nevzniklo z lásky, ale z politických pohnutek, bylo na svou dobu velice šťastné a dlouhé. V románu Jean Plaidy Nejistá koruna tak můžeme sledovat šťastných dvacet let manželského života, jehož následkem bylo i sedm dětí. Kniha vás vtáhne do děje a popíše celé toto období od komplikovaného nástupu manželského páru na trůn, přes tragickou smrt syna Arthura až po korunovaci mladšího syna, jenž se stal králem Jindřichem VIII. Druh sortimentu : Kniha, Nejistá koruna, Jazyk : Čeština, Počet stran : 400 Nejistá koruna - Jean Plaidy. Příběh krále Jindřicha VII. a Alžběty z Yorku Jindřich Tudor se nenarodil pro anglický trůn. Dosáhl plnoletosti v nebezpečné době politického zmatku a strávil čtrnáct let ve vyhnanství v Bretani. Až potom se s malou armádou vítězoslavně vrátil na dorsetské pobřeží a přesvědčivě zvítězil v bitvě u Bosworthu – čímž jednou provždy ukončil Válku růží a založil neblaze proslulou tudorovskou dynastii. Protože byl Jindřichův nárok na trůn poměrně slabý, jeho svatba s Alžbětou z Yorku, dcerou a přímou dědičkou krále Eduarda IV., nejen spojila válčící rody, ale také Jindřichovi pomohla zajistit trůn pro sebe i příští generace. Ačkoli se jejich svazek zrodil z politické nutnosti, změnil se v úžasný milostný příběh, jehož následkem bylo sedm dětí a šťastných dvacet společných let. Kniha svižným a poutavým způsobem přenáší čtenáře do počátečního období slavné tudorovské říše: od nesnadného nástupu Jindřicha a Alžběty na trůn k jejich manželství a vládě, přes hluboký žal způsobený smrtí jejich syna Artura až ke korunovaci mladšího syna králem Jindřichem VIII. Nejistá koruna - Jean Plaidy od nakladatelství Baronet a. s. v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.