Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jean Plaidy: K neblahému konci

Próza - beletrie

Jean Plaidy: K neblahému konci

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : Jean Plaidy, Hrdinný Eduard, Černý princ, umírá dříve, než jeho již senilní otec, a dědicem trůnu se stává jeho mladý syn, Richard z Bordeaux (Richard II., 1367 - 1400), jehož obklopují ambiciózní strýcové. Nejstarším z nich je John z Gauntu, který se po svatbě s Blanche z Lancasteru stal vévodou a po králi ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.65385
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jean Plaidy: K neblahému konci

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 99 Kč

Černý princ, anglický hrdina zemřel dřív, než se jeho otec Eduard III. stal senilním starcem, závislým na chamtivé milence Alici Perrersové. Následníkem trůnu byl malý chlapec, Richard z Bordeaux, obklopený ctižádostivými strýci, kteří věřili, že bude pro zemi lepší, převezmou-li korunu sami. Nejstarší z nich byl Jan z Gentu, který se po svatbě s Blankou z Lacasteru stal vévodou z Lancasteru a hned po králi druhým nejbohatším mužem v zemi. Lancastera hluboce okouzlila vychovatelka jeho dětí, Kateřina Swynfordová, » ... a dál?

Produkt Jean Plaidy: K neblahému konci

Jean Plaidy: K neblahému konci - parametry

Název produktu: Jean Plaidy: K neblahému konci
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 99 Kč
Maximální cena: 99 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : Jean Plaidy, Hrdinný Eduard, Černý princ, umírá dříve, než jeho již senilní otec, a dědicem trůnu se stává jeho mladý syn, Richard z Bordeaux (Richard II., 1367 - 1400), jehož obklopují ambiciózní strýcové. Nejstarším z nich je John z Gauntu, který se po svatbě s Blanche z Lancasteru stal vévodou a po králi nejbohatším a nejmocnějším mužem v zemi, a je také tím, kdo nejvíc touží po koruně.

Při povstání sedláků vedeném Watem Tylerem prokáže mladý Richard jak odvahu, tak vojenské schopnosti v bitvách u Mile Endu a Smithfieldu, a zdá se, že bude dobrým panovníkem. Žije ve šťastném manželství s Annou Lucemburskou, ale jeho extravagance a sklon k tomu obklopovat se svými oblíbenci jej přivádí do neustálých konfliktů. A tak musí nakonec čelit obžalobě lordů hrozících sesadit jej z trůnu a omezujících jeho moc.

Živý obraz dvora ukazuje královy pošetilosti, i jeho oddanost příteli Robertu de Vere a lásku k oběma královnám, bystré Anně, a po její smrti i Isabelle. Ale také jeho zaslepenou cestu ke katastrofě. Nikdy Lordům odvolatelům nezapomněl utržené příkoří a krutě se pomstil. Tuto ránu mu však syn Johna z Gauntu, Henry z Bolingbroke, tvrdě vrátil, zbavil jej trůnu a uvěznil na hradě Pontefract.

Druh sortimentu : Kniha, K neblahému konci, Jazyk : Čeština, Počet stran : 416 Černý princ, anglický hrdina zemřel dřív, než se jeho otec Eduard III. stal senilním starcem, závislým na chamtivé milence Alici Perrersové. Následníkem trůnu byl malý chlapec, Richard z Bordeaux, obklopený ctižádostivými strýci, kteří věřili, že bude pro zemi lepší, převezmou-li korunu sami.

Nejstarší z nich byl Jan z Gentu, který se po svatbě s Blankou z Lacasteru stal vévodou z Lancasteru a hned po králi druhým nejbohatším mužem v zemi. Lancastera hluboce okouzlila vychovatelka jeho dětí, Kateřina Swynfordová, ale ani jeho cit mu nezabránil toužit po koruně. Příběh nastiňuje živý obrázek Richardova dvora, jeho marnotratnosti, hlouposti i oddanosti k oblíbenci Robertovi de Vere, jeho lásky ke dvěma královnám, chytré Anně a Isabelle a jeho překotné cesty k pohromě… Autor: Jean PlaidyNakladatelství: BARONETVazba: Pevná s přebalem leskláPočet stránek: 416Rozměry (výška x šířka x tloušťka): 127x127x30 mmISBN: 978-80-7384-267-3


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.