Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Javier Marías: Černá záda času

Próza - beletrie

Javier Marías: Černá záda času

Hodnocení: 1x
  • 4

Co se stane, když román, který spisovatel napsal, vstoupí autorovi zpětně do života a fikce začne vytvářet svou vlastní skutečnost? Tato paradoxní situace je východiskem románu Černá záda času, v němž Javier Marías tentokrát vystupuje zároveň jako vypravěč i autor. Zdánlivě chce „opravit“ mylný výklad čtenářů, kteří ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83847
skladem

Jaké má kniha
Černá záda času
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Javier Marías: Černá záda času

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 174 Kč

Publikace: Černá záda času - Javier Marías. Tam kam většinou nevidíme. Fikce z románu Všechny duše vstupují do spisovatelovy reality, osoby se chovají jako postavy románu. Všechny duše uvedly do chodu vskrytu dřímající svět, který se odehrává za „černými zády času“, kam většinou nevidíme. Do tohoto světa se vejde vše, nepředstavitelné události i ty, které přináší osud, dobrodružství i neštěstí, zbloudilá kulka v Mexiku i kletba vyřčená v Havaně, žoldácký pilot, kterého smrt dosud míjela, i vzpomínky vypravěče, tím » ... a dál?

Produkt Javier Marías: Černá záda času

Javier Marías: Černá záda času - parametry

Název produktu: Javier Marías: Černá záda času
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 174 Kč
Maximální cena: 217 Kč
Ušetríte až: 43 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Co se stane, když román, který spisovatel napsal, vstoupí autorovi zpětně do života a fikce začne vytvářet svou vlastní skutečnost? Tato paradoxní situace je východiskem románu Černá záda času, v němž Javier Marías tentokrát vystupuje zároveň jako vypravěč i autor. Zdánlivě chce „opravit“ mylný výklad čtenářů, kteří jeho dřívější román Všechny duše pochopili jako autobiografický. Na tuto autorovu šalebnou hru však nesmíme přistoupit: jak postupně zjišťujeme, pravým tématem Černých zad času není náprava často groteskních mýlek, nýbrž moc vyprávění, které jediné dokáže skutečnost zachránit před zmarem míjejícího času, byť ji současně i zastírá. Pod názvem, který je opět citátem ze Shakespeara, dává autor jednak nahlédnout do velmi osobních prožitků, jednak sleduje životní příběh a záhadnou smrt zapomenutého anglického spisovatele Wilfrida Ewarta v Mexiku, dobrodružné peripetie námezdného pilota Oloffa de Wet, který údajně prošel i Prahou, a historii skutečného i fiktivního ostrovního království Redonda, jehož je Marías současným „králem“, „šlechtou“ jsou tu osobnosti z mezinárodního kulturního života (mj. Pedro Almodóvar, Francis Ford Coppola nebo J. M. Coetze). Všechno, co bylo, i všechno, co je možné, přebývá na nejistém místě kdesi na rubu času, na jeho černých zádech, a chce to být vyprávěno, myslí si Javier Marías a vypráví to tak, že vše proměňuje v úžasný souvislý tok neskutečné skutečnosti a skutečné neskutečnosti: je to mistrně stvořená, všemocná realita textu. Předpokládá zkušeného čtenáře a odmění ho. Publikace: Černá záda času - Javier Marías. Tam kam většinou nevidíme.

Fikce z románu Všechny duše vstupují do spisovatelovy reality,

osoby se chovají jako postavy románu. Všechny duše uvedly do chodu

vskrytu dřímající svět, který se odehrává za „černými zády času“,

kam většinou nevidíme. Do tohoto světa se vejde vše,

nepředstavitelné události i ty, které přináší osud, dobrodružství i

neštěstí, zbloudilá kulka v Mexiku i kletba vyřčená v Havaně,

žoldácký pilot, kterého smrt dosud míjela, i vzpomínky vypravěče,

tím tajemnějšího, čím více uvažuje a vypráví. Publikace: Černá záda času - Javier Marías.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.