Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jaroslav Skupnik: Antropologie příbuzenství

Knihy

Jaroslav Skupnik: Antropologie příbuzenství

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Příbuzenství, manželství a rodina v kulturně antropologické perspektivě. Práce je prvním pokusem o systematické shrnutí antropologického studia příbuzenství v českém jazyce. Autor v ní příbuzenské vztahy nahlíží jako sociální vztahy vycházející z interpretace zákonitostí lidské reprodukce a věnuje se kulturní logice ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Antropologie příbuzenství
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jaroslav Skupnik: Antropologie příbuzenství koupíte i tady

Specifikace Jaroslav Skupnik: Antropologie příbuzenství

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 225 Kč

Práce je prvním pokusem o systematické shrnutí antropologického studia příbuzenství v českém jazyce. Autor v ní příbuzenské vztahy nahlíží jako sociální vztahy vycházející z interpretace zákonitostí l ... a dál?

Produkt Jaroslav Skupnik: Antropologie příbuzenství

Jaroslav Skupnik: Antropologie příbuzenství - parametry

Název produktu: Jaroslav Skupnik: Antropologie příbuzenství
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 225 Kč
Maximální cena: 345 Kč
Ušetríte až: 120 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Příbuzenství, manželství a rodina v kulturně antropologické perspektivě. Práce je prvním pokusem o systematické shrnutí antropologického studia příbuzenství v českém jazyce. Autor v ní příbuzenské vztahy nahlíží jako sociální vztahy vycházející z interpretace zákonitostí lidské reprodukce a věnuje se kulturní logice jejich uspořádání v alternativních variantách příbuzenských systémů v různých společnostech. Práce obsahuje jedenáct kapitol tematicky rozdělených do čtyř částí. Výklad jednotlivých témat je ilustrován více než sto padesáti příbuzenskými diagramy, grafy a tabulkami. První část se věnuje základům antropologického studia příbuzenství, jeho historii, základním termínům, konceptům a východiskům, dále pak kulturním rozdílnostem v interpretaci podstaty lidské reprodukce a specifickému „jazyku“ příbuzenských studií, tj. zásadám konstrukce příbuzenských diagramů. Druhá část se zabývá descendencí a v jejím rámci jsou pojednána descendenční pravidla a systémy (patrilineární, matrilineární, bilineární a bilaterální descendence) a jejich vliv na podobu příbuzenských skupin a strukturu společnosti. Třetí část je věnována afinitě, manželství a rezidenci.  Čtvrtá část se zabývá příbuzenskou terminologií a jsou v ní rozebrány různé typologizace systémů příbuzenské terminologie, jejich strukturální charakteristiky a vztah příbuzenské terminologie k dalším částem příbuzenských systémů.  Práci uzavírá Epilog se zamyšlením nad budoucností příbuzenství. Proč se s příbuzenstvím setkáme všude na světě? Jak se příbuzenské systémy v různých kulturách liší? Co je zdrojem této odlišnosti? Co je podstatou příbuzenství? Co vytváří příbuzenskou blízkost? Kdo ještě je a kdo už není příbuzný? Proč se liší příbuzenské systémy, když se lidé na celém světě reprodukuji z biologického hlediska stejně? Jak příbuzenský systém ovlivňuje sociální strukturu? Kdo je vhodný manželský partner? Čím se monogamie, polygynie a polyandrie liší a čím se podobají? Jak se liší rodiny a domácnosti? kniha, Antropologie příbuzenství, Příbuzenství, manželství a rodina v kulturně antropologické perspektivě, Studijní texty, Jaroslav Skupník, Slon Jaroslav SkupníkPříbuzenství, manželství a rodina v kulturně antropologické perspektivěSlon 2010, edice Studijní textyKniha, čeština, 402 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.