Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jaroslav Seifert, Jiří Flaišman: Dílo Jaroslava Seiferta, svazek 5

Próza - beletrie

Jaroslav Seifert, Jiří Flaišman: Dílo Jaroslava Seiferta, svazek 5

Hodnocení: 1x
  • 4

Pátý svazek Díla Jaroslava Seiferta po více než dvou desetiletích zpřístupňuje nová vydání sbírek Jaro, sbohem (1937) a Přilba hlíny (1945). Tyto sbírky pak vůbec poprvé v přítomné edici vycházejí s kritickým aparátem, který zaznamenává historii jednotlivých textů. Obě sbírky, v autorově tvorbě druhé poloviny 30. let ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8916
skladem

Jaké má kniha
Dílo Jaroslava Seiferta..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jaroslav Seifert, Jiří Flaišman: Dílo Jaroslava Seiferta, svazek 5 koupíte i tady

Specifikace Jaroslav Seifert, Jiří Flaišman: Dílo Jaroslava Seiferta, svazek 5

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 288 Kč

Pátý svazek přináší texty, které se dobou svého vzniku překrývají s již vydanými svazky DJS, které přinesly sbírky poprvé vydané v období Protektorátu Vějíř Boženy Němcové, Světlem oděná, Kamenný most (sv. 6) a Ruka a plamen (sv. 7). ... a dál?

Produkt Jaroslav Seifert, Jiří Flaišman: Dílo Jaroslava Seiferta, svazek 5

Jaroslav Seifert, Jiří Flaišman: Dílo Jaroslava Seiferta, svazek 5 - parametry

Název produktu: Jaroslav Seifert, Jiří Flaišman: Dílo Jaroslava Seiferta, svazek 5
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 288 Kč
Maximální cena: 450 Kč
Ušetríte až: 162 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Pátý svazek Díla Jaroslava Seiferta po více než dvou desetiletích zpřístupňuje nová vydání sbírek Jaro, sbohem (1937) a Přilba hlíny (1945). Tyto sbírky pak vůbec poprvé v přítomné edici vycházejí s kritickým aparátem, který zaznamenává historii jednotlivých textů. Obě sbírky, v autorově tvorbě druhé poloviny 30. let a dekády následující ústřední, tvoří i přes jistou příbuznost na rovině kompoziční dva protilehlé póly Seifertovy básnické tvorby. Sbírka Jaro, sbohem již svým podtitulem z prvního vydání Básně, verše a říkánky zdůrazňuje svoji žánrovou pestrost a samotným názvem přímo odkazuje k motivu jara, jenž je dále rozvíjen ve verších s milostnou a přírodní tematikou, které vytvářejí napětí s reminiscencemi na dětství či básněmi reagujícími na dobové politické události. Naopak Přilba hlíny ukazuje jinou tvář básníka: elegické tóny panychidy za T. G. Masaryka z cyklu Osm dní (1937) střídají verše z doby ohrožení vlasti i národa zveřejněné nejprve ve sbírce Zhasněte světla (1938) a později časopisecky v letech válečných, sbírku uzavírá soubor básní z prvních měsíců po osvobození. V rozsáhlém oddíle Dodatků z let 1939–1948 se má čtenář možnost v ucelené podobě seznámit s verši, jež Seifert později z obou sbírek vyřadil, i s básněmi, jež zůstaly mimo autorem sestavené knižní celky. Oddíl Dodatků nakonec uzavírá překlad Nizámího epické skladby Hřích a pokání. Svazek je vybaven bohatým ilustračním doprovodem, jemuž dominují kresby Františka Bidla a Josefa Čapka z prvních vydání Seifertových knih. (str.480, 16,5x23 cm) Publikace: Dílo Jaroslava Seiferta, sv. 5 - Jaro, sbohem, Přilba hlíny, Dodatky (1939–1948) - Jaroslav Seifert. Pátý svazek Díla Jaroslava Seiferta přináší texty, které se dobou

svého vzniku překrývají s již vydanými svazky DJS, které přinesly

sbírky poprvé vydané v období Protektorátu Vějíř Boženy Němcové,

Světlem oděná, Kamenný most (sv. 6) a Ruka a plamen (sv. 7). Spodní

časovou hranicí svazku se edice překrývá též s texty, jež autor

shrnul do sbírky Zpíváno do rotačky, přičemž toto překrytí se

projevilo i na přesunu některých básní z této sbírky do Jara,

sbohem (1. vydání 1937). Sbírka Jaro, sbohem byla ve svých dalších

vydáních (1942, 1944) značně rozšiřována a později dále upravována.

Druhá část edice přináší sbírku Přilba hlíny (1. vydání 1945), do

níž autor zařadil též předválečné knihy Osm dní (1937) a Zhasněte

světla (1938). Obě editované sbírky prošly bouřlivým vývojem na

rovině kompozice sbírky (autor např. do složení Přilby hlíny

zasahoval ještě v 80. letech), jejich básně jsou ovšem také velmi

bohaté na textové změny, které detailně zachytí systém různočtení. Publikace: Dílo Jaroslava Seiferta, sv. 5 - Jaro, sbohem, Přilba hlíny, Dodatky (1939–1948) - Jaroslav Seifert.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.