Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jaroslav Peregrin: Člověk a pravidla

Knihy naučná literatura

Jaroslav Peregrin: Člověk a pravidla

Hodnocení: 1x
  • 4

Jakou roli hrají v lidském životě pravidla? Člověk by řekl, že nevelkou a spíše otravnou: pravidla pravopisu, pravidla slušného chování či daňové zákony se nás zdají spíše obtěžovat než cokoli jiného. Proto možná leckoho překvapí, že filozof Immanuel Kant viděl výlučnost lidského druhu právě v tom, že jsme schopni ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Člověk a pravidla
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jaroslav Peregrin: Člověk a pravidla koupíte i tady

Specifikace Jaroslav Peregrin: Člověk a pravidla

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 148 Kč

Jakou roli hrají v lidském životě pravidla? Člověk by řekl, že nevelkou a spíše otravnou: pravidla pravopisu, pravidla slušného chování či daňové zákony se nás zdají spíše obtěžovat než cokoli jin ... a dál?

Produkt Jaroslav Peregrin: Člověk a pravidla

Jaroslav Peregrin: Člověk a pravidla - parametry

Název produktu: Jaroslav Peregrin: Člověk a pravidla
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 148 Kč
Maximální cena: 225 Kč
Ušetríte až: 77 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jakou roli hrají v lidském životě pravidla? Člověk by řekl, že nevelkou a spíše otravnou: pravidla pravopisu, pravidla slušného chování či daňové zákony se nás zdají spíše obtěžovat než cokoli jiného. Proto možná leckoho překvapí, že filozof Immanuel Kant viděl výlučnost lidského druhu právě v tom, že jsme schopni sami sobě stanovovat pravidla a zákony. Někteří filozofové se i dnes v tomto ke Kantově myšlence hlásí a vidí člověka především jako normativní, to jest, pravidly se řídící bytost. Mnozí z nich se dokonce domnívají, že určitý druh pravidel stojí i v základě našeho jazyka i našeho lidského způsobu myšlení. V tomto bodě se současná filozofie protíná se současnou vědou, konkrétně evoluční teorií, která řeší problém, jak se vůbec mohl vyskytnout tvor, tak intenzivně spolupracující a společenský, jako je člověk. O autorovi: Prof. RNDr. Jaroslav Peregrin, CSc. vystudoval matematiku a před rokem 1989 pracoval jako programátor. Dnes působí ve Filozofickém ústavu AV ČR a je vedoucím katedry logiky na FF UK v Praze. Kromě logiky se zabývá především filozofií jazyka, sémantikou a analytickou filozofií. Do češtiny přeložil několik prací předních analytických filozofů, včetně čtivé knihy D. Dennetta Druhy myslí. Z jeho vlastních prací jsou nejvýznamnější knihy Doing Worlds with Words (Kluwer 1995) a Meaning and Structure (Ashgate 2001). Mezi českými čtenáři i mimo úzký okruh konzumentů filozofické literatury získaly oblibu zejména Peregrinovy knihy Úvod do analytické filosofie (Herrmann a synové 1992), Filosofie a jazyk (Triton 2003) a Kapitoly z analytické filosofie (Filosofia 2005). Na své domovské stránce (http://jarda.peregrin.cz) uvádí, že má rád mj. pivo, svou ženu, Alana Turinga a seriál South Park.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.