Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jaroslav Pánek: Historici mezi domovem a světem

Učebnice/Odborná literatura

Jaroslav Pánek: Historici mezi domovem a světem

Hodnocení: 1x
  • 4

Historici mezi domovem a světem - Jaroslav Pánek . Rozsáhlé osmisetstránkové dílo tvoří čtyři hlavní oddíly: "Těžiště prvního z nich tvoří studie, které jsem věnoval regionu svého badatelského mládí - malebnému kraji kolem Blaníku; tam jsem našel a postupně prostudoval dílo několika osobností spjatých s ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89126
skladem

Jaké má kniha
Historici mezi domovem ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jaroslav Pánek: Historici mezi domovem a světem koupíte i tady

Specifikace Jaroslav Pánek: Historici mezi domovem a světem

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 473 Kč

Rozsáhlé osmisetstránkové dílo, které autor, mimo jiné, věnoval regionu svého badatelského mládí - malebnému kraji kolem Blaníku. ... a dál?

Produkt Jaroslav Pánek: Historici mezi domovem a světem

Jaroslav Pánek: Historici mezi domovem a světem - parametry

Název produktu: Jaroslav Pánek: Historici mezi domovem a světem
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 473 Kč
Maximální cena: 625 Kč
Ušetríte až: 152 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Historici mezi domovem a světem - Jaroslav Pánek . Rozsáhlé osmisetstránkové dílo tvoří čtyři hlavní oddíly: "Těžiště prvního z nich tvoří studie, které jsem věnoval regionu svého badatelského mládí - malebnému kraji kolem Blaníku; tam jsem našel a postupně prostudoval dílo několika osobností spjatých s Podblanickem a uvědomil jsem si, že v malém koutku středních Čech lze sledovat vývoj od zakladatelů historického místopisu přes klasiky české a dokonce i moravské historické vlastivědy až po ústřední osobnost českého kulturního dějepisu a mikrohistorie Josefa Petráně, a poté i po recepci jeho podnětů v současném regionálně historickém bádání. Druhý oddíl, věnovaný českým historikům, se skládá ze dvou částí, jejichž názvy jsem volil ve shodě s titulem knihy svého dávného učitele Ivana Hlaváčka. Většině "předchůdců" jsem se původně věnoval v souvislosti se studiem jejich pojetí raně novověkých dějin, zatímco u "současníků" mi šlo o alespoň částečné vystižení vědecké a lidské osobitosti v rámci historické obce, v níž jsem se sám pohyboval. Třetí oddíl, členěný geograficky, přináší převážně stručné charakteristiky vybraných zahraničních historiků bohemikálního zaměření, které jsem měl možnost v minulých desetiletích blíže poznat; zde mohu jen vyslovit politování, že jsem dosud nestihl napsat medailóny mnoha dalších představitelů zahraniční bohemistiky, s nimiž jsem se seznámil a kteří by si byli zasloužili stejnou pozornost. Tuto mezeru částečně zaplňuje čtvrtý oddíl - rozhovory se zahraničními historiky o jejich postoji k českým dějinám." Historici mezi domovem a světem - Jaroslav Pánek od nakladatelství Univerzita Pardubice v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.