Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jaroslav Novotný: Člověk mezi rozprostraněností a krajinou

Knihy

Jaroslav Novotný: Člověk mezi rozprostraněností a krajinou

Hodnocení: 1x
  • 4

Člověk mezi rozprostraněností a krajinou – Studie k rozmanitosti - Jaroslav Novotný. Oproti reduktivním snahám matematizovaného pojímání prostoru se v této publikaci předkládá pokus o předestření výseče rozmanitosti zkušenosti a chápání prostoru napříč různými obory. Východiskem je konfrontace Descartesova pojetí ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Člověk mezi rozprostran..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jaroslav Novotný: Člověk mezi rozprostraněností a krajinou koupíte i tady

Specifikace Jaroslav Novotný: Člověk mezi rozprostraněností a krajinou

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 124 Kč

Oproti reduktivním snahám matematizovaného pojímání prostoru se v této publikaci předkládá pokus o předestření výseče rozmanitosti zkušenosti a chápání prostoru napříč různými obory. Východiskem je ko ... a dál?

Produkt Jaroslav Novotný: Člověk mezi rozprostraněností a krajinou

Jaroslav Novotný: Člověk mezi rozprostraněností a krajinou - parametry

Název produktu: Jaroslav Novotný: Člověk mezi rozprostraněností a krajinou
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 124 Kč
Maximální cena: 165 Kč
Ušetríte až: 41 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Člověk mezi rozprostraněností a krajinou – Studie k rozmanitosti - Jaroslav Novotný. Oproti reduktivním snahám matematizovaného pojímání prostoru se v této publikaci předkládá pokus o předestření výseče rozmanitosti zkušenosti a chápání prostoru napříč různými obory. Východiskem je konfrontace Descartesova pojetí prostoru jako pouhé rozprostraněnosti těles s Heideggerovou mnohem bohatší tematizací prostorovosti lidské existence a prostorové konstituce vazby člověka a světa. Jako klíčové se přitom ukazuje např. sepjetí prostorovosti s řečí, skrze niž se ustavuje zabydlování světa člověkem. Další perspektivy pak více či méně navazují na klíčové motivy výchozí filosofické konfrontace. Dotýkají se teorie architektury, tematizují některé prvky zkušenosti vlastní tělesnosti, pojednávají různé aspekty prostorovosti v literárním a výtvarném díle. Publikace nemůže být vyčerpávajícím systematickým přehledem nesmírně široké otázky konstituce prostoru, nicméně může být vhodným příspěvkem k mezioborové diskusi o této problematice.Autoři příspěvků:Jaroslav Novotný (ed.), dále Ladislav Benyovszky, Jakub Češka, Josef Fulka, Martin Leskovjan, Aleš Novák, Jaroslav Novotný, Marie Pětová, Taťána Petříčková, Aleš Svoboda, Ondřej Váša, Matěj Velek, Richard Zika Člověk mezi rozprostraněností a krajinou – Studie k rozmanitosti - Jaroslav Novotný od nakladatelství Togga v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.