Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jaroslav Mrázek: Svět očima Samuela P. Huntingtona

Učebnice/Odborná literatura

Jaroslav Mrázek: Svět očima Samuela P. Huntingtona

Hodnocení: 1x
  • 4

Samuel P. Huntington patřil k nejvlivnějším americkým politologům a intelektuálům druhé poloviny dvacátého století, v prvé řadě díky interdisciplinárnímu badatelskému přístupu, schopnosti rozpoznat aktuální problémy společnosti a vytříbenému smyslu pro realitu. Když na Štědrý den roku 2008 zemřel, zanechal po sobě ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Svět očima Samuela P. H..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jaroslav Mrázek: Svět očima Samuela P. Huntingtona koupíte i tady

Specifikace Jaroslav Mrázek: Svět očima Samuela P. Huntingtona

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 105 Kč

Samuel P. Huntington patřil k nejvlivnějším americkým politologům a intelektuálům druhé poloviny dvacátého století, v prvé řadě díky interdisciplinárnímu badatelskému přístupu, schopnosti rozpoznat ak ... a dál?

Produkt Jaroslav Mrázek: Svět očima Samuela P. Huntingtona

Jaroslav Mrázek: Svět očima Samuela P. Huntingtona - parametry

Název produktu: Jaroslav Mrázek: Svět očima Samuela P. Huntingtona
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 105 Kč
Maximální cena: 138 Kč
Ušetríte až: 33 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Samuel P. Huntington patřil k nejvlivnějším americkým politologům a intelektuálům druhé poloviny dvacátého století, v prvé řadě díky interdisciplinárnímu badatelskému přístupu, schopnosti rozpoznat aktuální problémy společnosti a vytříbenému smyslu pro realitu. Když na Štědrý den roku 2008 zemřel, zanechal po sobě relativně rozsáhlé a tematicky neobvykle rozmanité dílo, jež si bezesporu zaslouží hlubší reflexi.

Rodák z New Yorku započal akademickou kariéru analýzou vojensko-civilních vztahů v americké společnosti, následně se zabýval problematikou politického rozvoje a modernizace, krizí demokracie, rozvíjel i teorii přechodů k demokracii s důrazem na třetí demokratizační vlnu, která zahrnuje mimo jiné i tranzice postkomunistických republik střední Evropy, a zamýšlel se rovněž nad pokračující erozí americké identity. Do povědomí širší veřejnosti se však nesmazatelně zapsal zejména teorií o střetu civilizací, v níž srozumitelně zpochybnil nejen vyhlídky západního světa na celoplanetární prosazení liberální demokracie, ale rovněž názor, že ekonomická globalizace nezvratně povede ke kulturní unifikaci světa.V českém prostředí bývá Huntington hojně kritizován a mnohdy dezinterpretován, ale málo čten či podrobněji studován. Kontroverze budí především jeho pozdní díla, která jsou naneštěstí chybně chápána jako reprezentativní vzorek jeho uvažování o světě. Badatelský odkaz dlouholetého ředitele Institutu strategických studií na Harvardově univerzitě je ovšem nepochybně mnohem bohatší, o čemž má čtenáře přesvědčit předkládaná monografie, která by měla posloužit jako základní nástroj k orientaci v bohatém Huntingtonově světě.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.