MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hry » Knihy » Ostatní z kategorie knihy » Srovnání cen Jaroslav Jan Paulík: Arizona

Ostatní z kategorie knihy

Jaroslav Jan Paulík: Arizona

Hodnocení: 0x
  • 4
EAN: 9788073356873

Kniha - autor Jaroslav Jan Paulík, 224 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá. Dějovou zápletku sugestivního a čtivého, stylově pozoruhodného románu, jenž se vyznačuje i nádechem grotesky, představuje vzpoura trampů proti oficiální moci, jíž reagují na zákaz promítání kovbojských filmů. Jde o odraz skutečných ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.62138
skladem

Jaké má kniha
Arizona
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Doporučujeme Jaroslav Jan Paulík: Arizona

Specifikace Jaroslav Jan Paulík: Arizona

Kategorie Ostatní z kategorie knihy
Nejnižší cena 214 Kč

Kniha - autor Jaroslav Jan Paulík, 224 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá. Dějovou zápletku sugestivního a čtivého, stylově pozoruhodného románu, jenž se vyznačuje i nádechem grotesky, představuje vzpoura trampů proti oficiální moci, jíž reagují na zákaz promítání kovbojských filmů. Jde o odraz skutečných událostí, kdy uvedení konvenčního filmu „Osada mladých snů“, parazitujícího na myšlenkách trampského hnutí, vzbudilo protestní demonstrace autentických trampů. Romantika a dobrodružství, přátelství, » ... a dál?

Produkt Jaroslav Jan Paulík: Arizona

Jaroslav Jan Paulík: Arizona - parametry

Název produktu: Jaroslav Jan Paulík: Arizona
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 214 Kč
Maximální cena: 249 Kč
Ušetríte až: 35 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha - autor Jaroslav Jan Paulík, 224 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá. Dějovou zápletku sugestivního a čtivého, stylově pozoruhodného románu, jenž se vyznačuje i nádechem grotesky, představuje vzpoura trampů proti oficiální moci, jíž reagují na zákaz promítání kovbojských filmů. Jde o odraz skutečných událostí, kdy uvedení konvenčního filmu „Osada mladých snů“, parazitujícího na myšlenkách trampského hnutí, vzbudilo protestní demonstrace autentických trampů. Romantika a dobrodružství, přátelství, jež nepodléhá překážkám, vzájemná důvěra, opora a spolehlivost při jednoduchém, prosvětleném, přírodním způsobu života jsou v příběhu účinným opakem jinak všudypřítomné zbabělé konvence a ustrašeného stereotypu. Děj pohání vpřed nepotlačitelná touha mladých lidí po širokých svobodných obzorech, po návratu k přírodě, po autentičnosti života, jež jedině může dát životu smysl – bez ní nelze plně žít. Co na tom, že se to vše jeví na pozadí všední skutečnosti jako hra, třebaže do krajnosti opravdová a up Arizona - Trampský román - Jaroslav Jan Paulík Sugestivní, čtivý a stylově zajímavý román, jehož dějovou zápletkou je konflikt trampů s oficiální mocí – ten je odrazem dobových událostí, kdy uvedení filmu „Osada mladých snů“, který parazitoval na myšlenkách trampského hnutí, vzbudilo protestní demonstrace autentických trampů. Kniha je však hlavně projevem touhy mladých lidí po širokých svobodných obzorech a po návratu k přírodě – obojí je samozřejmě mimořádně aktuální. Je příznačné, že autor Jaroslav Jan Paulík (profesor filologie, publicista a filmový kritik, účastnil se zrodu trampských osad u nás a psal i trampské písničky) byl po atentátu na Heydricha r. 1942 zatčen gestapem a odsouzen k smrti. Po třech letech věznění se sice dožil osvobození, ale v květnu 1945 na následky věznění umírá. Trampské hnutí si letos připomíná 100. výročí vzniku, i proto (ale nejen proto) knížku vydáváme. z kategorie Knihy | Beletrie | Česká a slovenská beletrie od LEDA naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Přidat recenzi pro Jaroslav Jan Paulík: Arizona

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.