Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jaroslav Hořejší: Pomoc dětským srdcím

Knihy

Jaroslav Hořejší: Pomoc dětským srdcím

Hodnocení: 1x
  • 4

Hovory s Milanem Šamánkem. Za svým téměř devadesátiletým životem se ohlíží prof. MUDr. Ctirad John, DrSc., jeden z nejvýznamnějších českých lékařů 2. poloviny 20. století, spoluzakladatel československé imunologie a její medicínské výuky u nás; všestranně vzdělaný humanista, znalec, moderátor a kronikář lékařského ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83576

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jaroslav Hořejší: Pomoc dětským srdcím koupíte i tady

Specifikace Jaroslav Hořejší: Pomoc dětským srdcím

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 217 Kč

Kniha představuje profesora MUDr. Milana Šamánka, DrSc. (nar. 9. 5. 1931), významného dětského kardiologa a zakladatele Dětského kardiocentra ve Fakultní nemocnici Motol v Praze. Autorem knihy je Mgr. Jaroslav Hořejší, zkušený publicista a novinář, podrobně se orientující v dané problematice. S citem pro významné detaily a okamžiky, ale také pro zásadní, koncepční rozhodnutí a důležité etapy v historii dětské kardiologie autor poutavě a přehledně popisuje vědeckou dráhu profesora Milana Šamánka a jeho úspěchy v » ... a dál?

Produkt Jaroslav Hořejší: Pomoc dětským srdcím

Jaroslav Hořejší: Pomoc dětským srdcím - parametry

Název produktu: Jaroslav Hořejší: Pomoc dětským srdcím
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 217 Kč
Maximální cena: 285 Kč
Ušetríte až: 68 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Hovory s Milanem Šamánkem. Za svým téměř devadesátiletým životem se ohlíží prof. MUDr. Ctirad John, DrSc., jeden z nejvýznamnějších českých lékařů 2. poloviny 20. století, spoluzakladatel československé imunologie a její medicínské výuky u nás; všestranně vzdělaný humanista, znalec, moderátor a kronikář lékařského dění v poválečném Československu. V osobně laděných vzpomínkách prochází Ctirad John celým svým životem: od dětství v magických jižních Čechách (»Zeyerovy« Vodňany, »Šrámkův« Písek) a studií na reformním reálném gymnáziu v Prachaticích přes písecké divadelničení za druhé světové války nebo »vědecko-kulturní« studijní pobyt v Paříži počátku 60. let až k půlstoletému vyučování na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V knize se setkáme nejen se špičkami naší lékařské vědy (biolog Jan Bělehrádek, fyziolog Vilém Laufberger, genetik Bohumil Sekla, virolog Dionýz Blaškovič, imunologové Milan Hašek a Jaroslav Šterzl a další), ale i s významnými představiteli našeho společenského a kulturního života (za všechny malíř Jan Zrzavý, sekretář sdružení Akademická YMCA Jaroslav Šimsa, básníci Václav Renč, Ivan Blatný, Miroslav Holub nebo filozofové Jan Patočka a Ladislav Hejdánek). Text je proložen ukázkami z Johnovy básnické tvorby. Publikace: Pomoc dětským srdcím - Rozhovory s profesorem MUDr. Milanem Šamánkem, DrSc - Jaroslav Hořejší. Kniha představuje profesora MUDr. Milana Šamánka, DrSc. (nar. 9. 5. 1931), významného dětského kardiologa a zakladatele Dětského kardiocentra ve Fakultní nemocnici Motol v Praze. Autorem knihy je Mgr. Jaroslav Hořejší, zkušený publicista a novinář, podrobně se orientující v dané problematice. S citem pro významné detaily a okamžiky, ale také pro zásadní, koncepční rozhodnutí a důležité etapy v historii dětské kardiologie autor poutavě a přehledně popisuje vědeckou dráhu profesora Milana Šamánka a jeho úspěchy v oboru. Život a práci tohoto významného kardiologa přesně vystihuje titul publikace - Pomoc dětským srdcím. Knihu otevírá osobní vzpomínka prof. MUDr. Michaela Aschermanna, DrSc. Publikace: Pomoc dětským srdcím - Rozhovory s profesorem MUDr. Milanem Šamánkem, DrSc - Jaroslav Hořejší. Volný ediční projekt, který představuje historii a současnost, ale též budoucnost české kardiologie prostřednictvím významných osobností tohoto oboru, inicioval roku 2005 prof. MUDr. Michael Aschermann, DrSc. Prvním svazkem tohoto projektu,


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.